Dudek, Zidane, Manchester United

Ljubljana, 22. 11. 2011 09.06 |

Obrambe nekdanjega nogometnega vratarja Liverpoola Jerzyja Dudka v carigrajskem finalu Lige prvakov leta 2005 so bralci spletne strani UEFA.com izbrali za najboljši trenutek v zgodovini elitnega klubskega tekmovanja.

Jerzy Dudek
Jerzy Dudek FOTO: Reuters

"Hvala ti, Jerzy, hvala, mojster," so po finalu Lige prvakov leta 2005 v Carigradu vratarju Jerzyju Dudku vzklikali privrženci Liverpoola, ki so po trilerju in izvajanju kazenskih strelov dočakali neverjetno zmago nad AC Milanom. Poljak na golu redsov je bil v podaljšku v dvoboju iz oči v oči uspešnejši od Ukrajinca Andreja Ševčenka, z obrambami čez celoten obračun pa je v obup spravljal celotno zasedbo rossonerov. Bralci UEFA.com so njegovo predstavo izbrali za najboljši trenutek v zgodovini najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Za drugi najboljši trenutek so izbrali izjemen gol Zinedina Zidana proti Bayer Leverkusnu iz leta 2002, na tretjem mestu pa je čudežna vrnitev in osvojitev naslova evropskega klubskega prvaka Manchester Uniteda proti Bayernu leta 1999.