VIDEO in FOTO: Real z eno nogo že v polfinalu Lige prvakov

Ljubljana, 27. 03. 2012 06.30 |

K.A./T.Š./I.K.
523

Ciprski APOEL je na prvi tekmi četrtfinala elitne Lige prvakov gostil španskega nogometnega velikana Real iz Madrida. Beli balet si je z zmago 3:0 na široko odprl vrata v polfinale tega prestižnega tekmovanja.

Ciprski nogometaši so največje presenečenje letošnje LP, saj se še nikoli v zgodovini kluba niso prebili v izločilne boje, kaj šele v četrtfinale, kjer jim je žreb namenil devetkratnega evropskega prvaka Real iz Madrida. APOEL je v osmini finala izločil Lyon, otočani so bili od Francozov boljši po streljanju enajstmetrovk, in so se tako z zlatimi črkami zapisali v zgodovini ciprskega nogometa.

Nagrada za to izjemno sezono je prišla v obliki dveh tekem z Realom, ki je v zadnjem času v izjemni strelski formi. Trener belega baleta Jose Mourinho je očitno sklenil, da bo sezono zaključil v izjemno napadalnem duhu, ki mu je prinesel uspeh na zadnjih tekmah. Na tekmi z APOEL-om je na igrišče poslal Cristiana Ronalda, Mesuta Özila, Karima Benzemaja, Gonzala Higuaina in Kakaja. Omenjena peterica igralcev je v letošnji sezoni skupaj dosegla kar 104 gole, kar 45 jih je dosegel izjemni Ronaldo.

Mourinho zaradi poškodb ni mogel računati na Angela Di Mario, Lassana Diarraja, Ricarda Carvalha in Joseja Callejona, zaradi kartonov pa je bil odsoten tudi Xabi Alonso.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo FOTO: Reuters

Beli balet je prvo priložnost na tekmi dobil v sedmi minuti, ko je iz težke pozicije strel na vrata Chiotisa sprožil prvi mož ekipe Ronaldo. Dve minute kasneje se je v dobrem položaju znašel tudi Benzema, ko je z leve strani sprožil močan strel, a se je ciprski vratar znova izkazal z mojstrsko obrambo. V 12. minuti je ciprsko obrambo izigral še Özil, ko je s kakšnih 13 metrov poskušal z volejem. Nato je v 16. minuti po levi strani APOEL-ovo obrambo prebil Coentrao, ki je žogo poslal Higuainu, a slednji ni bil dovolj precizen pri strelu z glavo. V 27. minuti so bili gostje znova nevarni, Higuaina je dobro zaposlil Ronalda, slednji pa je po boku prišel v kazenski prostor in sprožil topovski udarec, a se je Chiotis izkazal z novo mojstrsko obrambo. V 33. minuti je za Real sledila najlepša priložnost v prvem delu tekme, po levi strani se je prebil Ronaldo in podal do Benzemaja, ki pa je kakšnih pet metrov pred vrati Chiotisa zgrešil prazen gol. V 39. minuti je še enkrat poskušal Higuain. Zadnjo priložnost v prvem polčasu je imel Real, ko je Özil po desni strani podal Ronaldu, ki je z desetih metrov streljal povsem neovirano, žoga pa je zletela mimo desne vratnice.

Tudi v nadaljevanju so gostje hitro prišli do svojih priložnosti, že v drugi minuti nadaljevanja je Benzema sprožil mojstrski strel proti Chiotisu. Kmalu je ciprsko obrambo izigral tudi Ronaldo, ki je v 49. minuti žogo poslal čez gol. V 55. minuti je na veselje domačih navijačev Realovo obrambo na levi strani  premešal Ailton, a mu je akcijo še pravočasno prekinila Realova obramba. Sledilo je nekaj zatišja, nato pa je v 65. minuti Ronaldo s kakšnih 20 metrov izvajal prosti strel, žoga se je dolgo zadržala v kazenskem prostoru, a strnjena ciprska obramba ni dovolila presenečenja. V 70. minuti je zunanji del mreže zatresel Benzema. V 74. minuti je četa Joseja Mourinha po številnih priložnosti le upravičila vlogo favorita, ko je Kaka po levi strani podal do Benzemaja, ki pa je s petih metrov z glavo žogo poslal v mrežo Chiotisa. Že v 82. minuti so gostje vodstvo še povišali, Marcelo je na levi strani podal povratno žogo do Kakaja, ki je z desetih metrov z lahkoto žogo poslal za hrbet Chiotisa. V 90. minuti se je drugič na tekmi med strelce vpisal Benzema, ki je imel identično priložnost kot v prvem polčasu in postavil končni izid tekme 3:0.

APOEL – Real Madrid 0:3