VIDEO in FOTO: Kazalo je na veliki preobrat, toda Milan se je rešil najhujšega

London, 06. 03. 2012 06.30 |

M.J./M.F./B.C.
509

S povratnimi tekmami osmine finala nogometne Lige prvakov se nadaljuje bitka za preboj v četrtfinale. V Londonu sta se merila domači Arsenal in italijanski Milan. Gostje so branili prednost štirih zadetkov s prve tekme, a so se tresli vse do zadnjega sodnikovega žvižga. Arsenalu tudi zmaga s 3:0 ni bila dovolj.

Varovanci Arsena Wengerja so na prvi tekmi v Milanu doživeli pravo malo katastrofo, saj so na koncu izgubili z visokih 4:0 in si tako zelo otežili preboj v četrtfinale letošnje izvedbe Lige prvakov. Čeprav so topničarji v zadnjih dveh tednih v izjemni formi, v angleški Premier League so premagali Tottenham in Liverpool, pa je bilo težko verjeti, da bi lahko Italijani iz rok izpustili tako visoko prednost. Tega se je še kako dobro zavedal tudi glavni trener Londončanov Wenger, ki je imel pred tekmo tudi nekaj težav s poškodbami: "Sedaj smo ostali še brez Yossija Benayouna, Diabyja in Mikela Artete, pod vprašajem pa je tudi nastop Tomasa Rosickega. A poškodbe niso izgovor, na igrišču bomo pustili svoje srce in upali na čudež." Arsenal se po slabem začetku sezone le pobira, a nasproti imajo nogometaše AC Milana, ki so prav tako kot Angleži v domači ligi v izjemni formi, pred tekmo pa je nekaj besed Arsenalu namenil tudi prvi trener Italijanov Massimiliano Allegri, ki je prepričan, da ve, zakaj Arsenal že več kot šest let ni osvojil ene same lovorike: "Zame bi bilo nekaj nemogočega zmagati v domači ligi ali Ligi prvakov, če ne bi imel na razpolago velikih nogometnih imen. Brez velikih nogometašev ne bo uspelo ne Arsenalu, AC Milanu ali pa kateremu drugemu evropskemu velikanu. Sam imam močno ekipo z vsaj tremi izjemnimi posamezniki, ki v moštvo vnašajo izkušnje, karakter ter tehnične in vodstvene sposobnosti. Če bi mi nekdo poleti dejal, da moram prodati Zlatana Ibrahimovića ali Kevina Princa Boatenga, bi dejal ne. Ne. Ne."

Arsene Wenger je bil s topničarji po prvem polčasu in vodstvu s 3:0 zelo blizu velikemu preobratu, toda na koncu se vendarle ni izšlo... FOTO: Reuters

Ob tem velja omeniti tudi, da tekmo na stadionu Emirates v Londonu sodi slovenski sodnik Damir Skomina. Dvoboj so pričakovano precej bolj podjetno začeli gostitelji, ki pravzaprav niso imeli kaj izgubiti, za njih je veljala le popolna ofenziva na gostujoča vrata in že v prvih minutah so imeli Londončani nekaj obetavnih akcij, ki pa so se končale brez nevarnega strela na Milanova vrata. Ob pričakovani ofenzivi topničarjev so imeli več prostora tudi rdeče-črni, ki pa uvodoma še niso prišli do sape. Še več, gostom se ni uspelo obraniti uvodnega naleta Londončanov, saj so že v 6. minuti morali pobrati žogo iz svoje mreže. Ob kotu z leve strani je bil v gostujočem osrčju kazenskega prostora povsem sam in neoviran Francoz Laurent Koscielny, ki je učinkovito zadel z glavo in svoji ekipi priigral vsaj kanček upanja za veliki met. Gostom iz lombardijske prestolnice prejeti zadetek očitno ni bil dovolj veliko opozorilo in italijanski prvaki so se še naprej igrali z ognjem in bili za svoj mlačen pristop kaznovani še v 25. minuti ko je neodločno milansko obrambo, na čelu z neprepričljivim vratarjem Christianom Abbiatijem, z zvitim strelom premagal Čeh Tomas Rosicky in prepolovil prednost Milana s prve tekme. A to še ni bilo vse v prvem polčasu. Pisala se je 45. minuta, ko sta v gostujočem kazenskem prostoru Djamel Mesbah in Antonio Nocerino "rušila" Alexa Chamberlaina, glavni sodnik tekme Skomina pa je brez oklevanja (zasluženo) pokazal na belo točko. Robin van Persie je najstrožjo kazen pretvoril v zanesljiv zadetek in Arsenal je nekoliko presenetljivo že po 45 minutah vodil s 3:0. Resda je Milan drugi del odprl precej bolj odločno kot prvega, toda terenska premoč je še vedno na strani Arsenala, ki bi lahko v 59. minuti povsem izničil zaostanek s San Sira. Najprej je s strelom poskusil Gervinho, a je njegov poskus, ki je zadel še nekoga v domači obrambi, bravurozno z nogo ubranil Abbiati, nato pa se je po odbitku pred gostujočim vratarjem znašel še Van Persie, a je bil tokrat premalo spreten in ostalo je pri prednosti treh zadetkov za Londončane. Na drugi strani je Zlatan Ibrahimović v 62. minuti za malo zgrešil od daleč, izjemno priložnost pa je v 77. minuti zapravil Antonio Nocerino, ki je iz bližine meril točno v Wojciecha Szczesnyja. Sama končnica tekme je bila malce previdnejša, tako da je Milanu uspelo ustaviti vse poskuse domačih.

Arsenal - Milan 3:0 (3:0)