Kragujevac, 29. 09. 2012 19.01 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so novo tekmovalno leto v regionalni konkurenci začeli z zmago na gostovanju pri Radničkemu iz Kragujevca (71:65). Najučinkovitejši pri zmajih je bil z 19 točkami Jaka Blažič.

Ljubljanski košarkarji so z zmago začeli jadransko ligo. Z igro toplo-hladno sicer niso navdušili, toda odlična tretja četrtina, ki so jo dobili z izidom 26:7, je bila dovolj, da so z zanesljivo igro v zadnjem delu prišli do točk. A tekma je pokazala tudi, da trenerja Saša Filipovskega čaka še veliko dela, da bo izboljšal raven igre, ki bo potrebna za nastope v evroligi in tudi proti močnejšim ekipam lige Aba. Prvi del so varovanci Filipovskega odigrali katastrofalno. Izredno slab met iz igre (za dve točki 24-odstoten, za tri točke 9-odstoten in za točko 56-odstoten) in veliko izgubljenih žog niso obetali nič dobrega. Kragujevčanom ni bilo treba pokazati blesteče igre, saj pri Ljubljančanih z izjemo Jake Blažiča praktično ni bilo nevarnega igralca. Polčas so domači dobili za 13 točk (31:18).

Sašo Filipovski in Teemu Rannikko
Sašo Filipovski in Teemu Rannikko FOTO: Damjan Žibert

A zagotovo so ostre besede Filipovskega v slačilnici vendarle obrodile sadove, saj so se njegovi izbranci na igrišče vrnili kot prerojeni. Začeli so zadevati, med drugim so v drugem polčasu v 12 poskusih zadeli osem metov za tri točke. Razigral se je Dylan Page, pri zadevanju trojk mu je pomagal tudi Sasu Salin. V 28. minuti je Aron Baynes z dvema prostima metoma izid izenačil na 38 točk, z dvema zaporednima trojkama pa je Page po delnem izidu 0:10 svoji ekipi zagotovil vodstvo za šest točk (38:44). Na začetku četrte četrtine so Srbi prišli do dveh točk zaostanka, a Ljubljančani so znali odgovoriti. Z zanesljivimi izvajanji prostih metov so na koncu prišli tudi do desetih točk prednosti, zaostanek so domačini v sklepnih trenutkih le za odtenek zmanjšali.

Radnički - Union Olimpija 65:71 (16:12, 15:6, 7:26, 27:27)
Sinovec 15., Krstović 12., Worthington 11; Blažič 19, Page 15, Baynes 12.