Ljubljana, 02. 12. 2012 20.49 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu lige ABA gostili Cibono in po velikem preobratu zmagali s 87:82. Varovanci Saša Filipovskega so v tretji četrtini zaostajali že za 19 točk, po srditem boju pa le ugnali razigrane goste.

Košarkaji Uniona Olimpije so do zmage prišli po velikem preobratu.
Košarkaji Uniona Olimpije so do zmage prišli po velikem preobratu. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so vnovič dokazali, da zanje ni izgubljenih partij in da je v športu vse mogoče. Potem ko so 25 minut tekme zaostajali tako na semaforju kot v večini košarkarskih elementov, vključno z borbenostjo v obrambi in kolektivno igro v napadu, so v zadnjih petih minutah tretje četrtine naredili velik preobrat, ki jim je omogočil, da so v zadnji četrtini prišli do pomebnih dveh točk. Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli peto zmago v ligi Aba, šele drugo v zadnjih sedmih tekmah.

Pri zaostanku 44:63 trenerju Sašu Filipovskemu ni preostalo drugega kot da v igro pošlje Luko Rupnika, sicer slovenskega reprezentanta, ki je letos pri Unionu Olimpiji v senci finskih in ameriškega igralca. Njegov vstop je vzpodbudil najprej Klemna Prepeliča, da je začel zadevati z razdalje, nato Jako Blažiča, da je uspešno zaključeval hitre protinapade ali prodore, ter Arona Baynesa, da je uveljavil svojo moč pod obročema. Union Olimpija se je pred zadnjo četrtino približala na 64:67, tri minute pred koncem tekme je tretjič na srečanju povedla (77:76), v zadnji minuti pa sta ključne koše dosegla Dino Murić in Klemen Prepelič.

Slednji je tekmo končal pri 26 točkah in statističnemu količniku 29. Še višjega je imel Baynes (35), ki je zbral 19 točk in 16 skokov, povsem pa so odpovedali Dominic Waters (2 točki), Temmu Rannikko (3 točke) in Alen Omić, ki se sploh ni vpisal med strelce.