Zmaji po dveh uvodnih porazih le dočakali prvo zmago v ligi ABA, padel je črnogorski Mornar

Ljubljana, 09. 10. 2016 20.52 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v četrtem krogu Lige Aba v Tivoliju premagali črnogorsko zasedbo Mornar. Gostje iz Bara so se v prvem polčasu še lahko upirali zmajem, a odločila je tretja četrtina, ki jo je Olimpija dobila kar s 14 točkami razlike.

Olimpija je vknjižila prvo zmago v ligi Aba v sezoni 2016/17. Blestel je Nikola Janković (23 točk). FOTO: Damjan Žibert

Po dveh uvodnih porazih na gostovanjih pri Mega Leksu in Igokei je to prva zmaga za Olimpijo v aktualni sezoni lige Aba.  Po dveh nesrečnih in tesnih porazih so premagali novinca v regionalnem tekmovanju, črnogorski Mornar iz Bara.

Ljubljančani so do zmage prišli v drugem polčasu in po precejšnjih nihanjih v igri. V prvem delu so namreč zapravili trinajst točk naskoka (28:15), v zadnji četrtini pa so morali braniti prednost 66:50 iz konca tretjega dela.

Tekmo sta prelomila Nikola Janković, ki je bil s 23 točkami (met iz igre 9:12) in osmimi skoki prvo ime tekme, ter organizator igre Brandon Jefferson, ki je ob 16 točkah in štirih zadetih trojkah zbral še pet podaj. Do dvomestnega števila točk sta prišla tudi Blaž Mesiček (11) ter Gregor Hrovat (10).