Ljubljana, 29. 05. 2014 21.50 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so izsilili peto tekmo finala državnega prvenstva. V Stožicah so s 70:67 ugnali novomeško Krko. Odločitev o državnem prvaku bo tako padla v Novem mestu.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so imeli pred četrtim obračunom velikega finala državnega prvenstva ena sam cilj – izsiliti peti obračun v Novem mestu. "Želim si predvsem, da prikažemo pravi pristop. Več želje po zmagi, borbenosti in agresivnosti. Brez naštetega v finalni seriji proti izkušenemu nasprotniku kot je Krka ni mogoče zmagati," je pred dvobojem razmišljal trener zmajev Aleš Pipan, ki nikakor ni mogel biti zadovoljen z razpletom tretjega finalnega obračuna na Dolenjskem. Ljubljančani so namreč izgubili s kar 82:58 in jasno je bilo, da bo potrebno za zmago na četrtem dvoboju veliko stvari popraviti. V prvi četrti so gostitelji odigrali zbrano (22:22), čeprav so prav v zaključku zaspali kar je izkoristil Edo Murić in poravnal izid.

Nadaljevanje pa je bilo bolj v znamenju izbrancev Aleksandra Džikića. Razigrani prvaki so narekovali ritem, bili vseskozi korak pred tekmecem, ob polčasu pa je njihova prednost znašala osem točk (40:32). A gostitelji se niso predajali, z borbenostjo so skušali ujeti tekmeca, v sklepnem delu pa z 62:61 povedli. Krka je vrnila udarec, povedla s 63:62, sledile pa so minute brez košev. Strelsko 'sušo' je nato uspel prekiniti Sasu Salin, ki je dosegel trojko in zmaje vnovič popeljal v vodstvo.

Jaka Klobučar
Jaka Klobučar FOTO: Damjan Žibert

A Murić je s trojko ob izteku napada Krko še enkrat popeljal do minimalne prednosti (66:65). Zmaji so se uspeli do izteka igralnega časa še enkrat vrniti, najprej je z enim natančno izvedenim prostim metom na 66 poravnal Jaka Brodnik, Dino Murić pa je po nešportni osebni napaki zadel drugi prosti met in zagotovil Olimipiji prednost s 67:66. Slabih deset sekund pred iztekom igralnega časa je tako vse kazalo na peto tekmo, ko je še Nebojša Joksimović dvakrat natančno izvedel prosti met pa je bilo jasno, da se jim zmaga težko izmuzne iz rok. Ob koncu so bili gostitelji boljši s 70:67, kar pomeni, da bo odločitev o prvaku padla v Novem mestu.