Zmaji do prve zmage v finalu

Ljubljana, 17. 05. 2012 21.51 |

Košarkarji Uniona Olimpije so dobili prvo tekmo finala državnega prvenstva. V Novem mestu so premagali branilce zadnjih dveh naslovov Krko, tako da za svojo šestnajsto zvezdico v klubskih vitrinah potrebujejo še dve zmagi (76:65).

Sašo Filipovski
Sašo Filipovski FOTO: Damjan Žibert

Varovanci trenerja Saša Filipovskega so tekmo dobili nepričakovano prepričljivo. Izkoristili so izjemno slab dan Novomeščanov v praktično vseh elementih igre, hkrati pa pametno in učinkovito nadzorovali dogajanje na parketu. Union Olimpija je vodila vseh štirideset minut, zmagovalec pa je bil znan že na začetku zadnje četrtine, ko se je razlika na semaforju povzpela na 19 točk.

Medtem ko Union Olimpija tokrat ni imela slabega moža na igrišču – največ točk so dosegli Jaka Blažič (15), Sasu Salin (14) in Deon Thompson (12) –, je pri domačih s 13 točkami in 10 skoki izstopal le Jure Lalić. Še posebej sta razočarala Zoran Dragić (5 točk, 4 izgubljene žoge), ki se nikakor ni znašel proti agresivni obrambi Dina Murića in Jake Blažića, ter kapetan Jure Balažič, ki se sploh ni vpisal med strelce.

Že uvodne minute so nakazale, da Krki ne leži vloga favorita v finalu, saj so bili njeni igralci preveč nervozni in v krču, ki zavoljo preudarne igre zeleno-belih iz Ljubljane ni popustil. Tako so v prvih desetih minutah zmogli vsega štiri koše, na semaforju tedaj zaostajali 8:18, z izjemo nekaj minut v drugi četrtini pa vodstva Uniona Olimpije niso ogrozili niti v nadaljevanju.

Dokončen potop barke, za krmilom katere poveljuje Aleksander Sekulič, je sledil na začetku zadnje četrtine. Union Olimpija je po dveh zaporednih trojkah Jake Blažiča, košu Deona Thompsona in novi trojki Sasuja Salina odprla z delnim izidom 11:0 povedla z 59:40 in predčasno rešila vprašanje zmagovalca. V zadnjih minutah so domači lahko le omilili nepričakovan poraz.

Krka - Union Olimpija 65:76 (8:18, 26:33, 40:48)