Začetniške napake Olimpije v kočljivem trenutku in nov poraz za točko

Aleksandrovac, 07. 10. 2016 16.57 |

Košarkarji Uniona Olimpije so izgubili tudi drugo tekmo nove sezone lige ABA. Zmaji, ki so bili večji del tekme rezultatsko izenačeni, so morali priznati premoč ekipi Igokea iz Aleksandrovca (72:73). Za Ljubljančane je to tretji zaporedni poraz na uradnih tekmah.

Košarkarji Uniona Olimpije so v sezono 2016/17 stopili z nesrečnim porazom, saj so bili na gostovanju pri Mega Leksu vseh 40 minut blizu zmage, vendar so v končnici doživeli tesen poraz. Drugi krog z novomeško Krko bodo odigrali šele decembra, v tretjem krogu pa so imeli Ljubljančani prav tako možnost za zmago, vendar je zaključek ponovno pripadel tekmecem. Gostitelji iz Bosne in Hercegovine so s točko razlike dobili prvo četrtino, s tremi pa so odšli na odmor po dvajsetih minutah. Predzadnja četrtina je pripadla Olimpiji, ki je imela točko prednosti pred zadnjimi desetimi minutami. Odločala je napeta končnica, v kateri Ljubljančani ponovno niso imeli sreče. Olimpija je še dve minuti pred koncem vodila z dvema točkama naskoka (64:62), Danilo Šibalić je s trojko nato bosanske gostitelje povedel v vodstvo. Po prvem izenačenju je za drugo Gregor Hrovat zadel za dve točki in nato po prekršku zadel še prosti met, s čimer je Olimpija povedla s točko naskoka tik pred koncem.

Gašper Okorn
Gašper Okorn FOTO: Damjan Žibert

Nikola Janković je v naslednjem napadu napravil osebno napako nad Jamesom Arthurjem Robinsonom III, ki je z dvema prostima metoma postavil končni izid, saj Brandonu Jeffersonu ob zvoku sirene ni uspelo zadeti poskusa za tri točke. "Čestitke Igokei za zmago. Tekmo je odločil en koš. Po tako težkem srečanju je težko karkoli komentirati. Mislim, da smo prelahko zapravili zmago v zadnjih treh minutah. To se nam je sedaj zgodilo že drugič, prvič v Sremski Mitrovici, tako da ... Nič, čestitke Igokei, gremo naprej, čez dva dni nas čaka Mornar v Tivoliju, kjer bomo poskušali priti do prve zmage," je dejal trener Uniona Olimpije Gašper Okorn.