Zmago New Yorka je Vujačić (vnovič) spremljal s klopi

Atlanta, 06. 01. 2016 08.05 |

Košarkarji New Yorka so v ligi NBA slavili v Atlanti s 107:101. Slovenski košarkar Saša Vujačić vnovič ni zaigral, najbolj razpoložen med njegovimi soigralci pa je bil Carmelo Anthony s 23 točkami, 11 skoki in sedmimi podajami, 23 točk je dosegel tudi Arron Afflalo.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

Knicks so Atlanto premagali že v nedeljo s 117:97, tokrat so vodili že za 17 točk, na koncu pa so se gostitelji v zadnji minuti nevarno približali na dve točki zaostanka - 101:103. Za goste sta nato zadela Jose Calderon in Carmelo Anthony, ki je zadel dva prosta meta. "Res je težko dvakrat zaporedoma igrati z isto ekipo. Danes smo bili manj zbrani," je to pokomentiral Anthony. Novo zmago, že 32. v sezoni, je dosegel Golden State, ki se je veselil s 109:88 na gostovanju pri Los Angeles Lakers, Klay Thompson pa je dosegel kar 36 točk. Kar 22 košev je dosegel v uvodni četrtini in postavil temeljni kamen za zmago. Chicago je doma s 117:106 premagal Milwaukee, z rekordom sezone 32 točkami in 10 podajami je pri zmagovalcih izstopal Jimmy Butler, Španec Pau Gasol je dodal 26 točk in 11 skokov. Dallas pa je doma po dveh podaljških premagal Sacramento s 117:116, pa čeprav je pri Sacramentu s 35 koši blestel DeMarcus Cousins, in dosegel 20. zmago v sezoni. Na nasprotni strani je bil s 25 koši najboljši Deron Williams, ki je domačim ob izteku drugega podaljška zagotovil tudi zmago, Dirk Nowitzki jih je dodal 23. Sacramento je 1:20 minute pred koncem še vodil s 116:109, nato je za tri točke najprej zadel Nowitzki, s sireno pa je izenačil Williams.

Atlanta Hawks - New York Knicks            101:107
Chicgo Bulls - Milwaukee Bucks             117:106
Dallas Mavericks - Sacramento Kings        117:116 (po dveh podaljških)
Los Angeles Lakers - Golden State Warriors  88:109