Zmaga za Vujačića, poraz za Dragića in Udriha

New York, 18. 11. 2015 07.53 |

V ligi NBA je New York Knicks v svoji dvorani premagal Charlotte Hornets s 102:94, vendar se slovenski košarkar Saša Vujačić ni vpisal med strelce. Praznih rok je na domačem igrišču ostal Miami Heat, ki je z 91:103 izgubil proti Minnesoti Timberwolves. Goran Dragić je dosegel 16 točk, medtem ko Beno Udrih ni igral.

Beno Udrih tokrat ni igral.
Beno Udrih tokrat ni igral. FOTO: Reuters
Junak dvanajste zmage bojevnikov iz Oaklanda je bil tudi tokrat Stephen Curry, ki je za težko priborjeno zmago proti Torontu dosegel 37 točk, imel pa je tudi devet podaj. S košem DeMarja DeRozana se je Toronto domači ekipi 38,7 sekunde pred koncem tekme približal na točko zaostanka (108:109), s serijo uspešno izvedenih prostih metov pa je Golden State le prišel do nove zmage. V domači ekipi, ki je vse bliže uspehu košarkarjev Washingtona iz sezone 1948/49 in Houston Rocketsa iz sezone 1993/94, ki so sezono začeli s petnajstimi zaporednimi zmagami, se je ob Curryju izkazal še Klay Thompson z 19 točkami, pri gostih sta DeRozan in Kyle Lowry dosegla po 28 točk. Drugi lanski finalist lige NBA Cleveland Cavaliers je gostoval v Detroitu, kjer je bil večji del tekme v vodstvu, v zadnji četrtini pa so domači košarkarji na krilih Andreja Drummonda, ki je bil s 25 točkami in kar 18 skoki najboljši igralec tekme, prišli do svoje šeste zmage v letošnji sezoni. LeBron James je za poraženo ekipo dosegel 30 točk. Nekoliko nepričakovano je moral Miami pred svojimi navijači priznati premoč Minnesote, ki je tako prišla do svoje pete zmage v letošnji sezoni, medtem ko je Miami ob šestih zmagah četrtič izgubil. Goran Dragić je igral 36 minut, dosegel je 16 točk ter imel devet podaj in dva skoka. Beno Udrih je obsedel na klopi, najboljši strelec Miamija pa je bil Hassan Whiteside z 22 točkami. Za zmago Minnesote je Andrew Wiggins prispeval 24 točk, Kevin Martin pa 17. Miami ima šest zmag in štiri poraze, Minnesota je petkrat zmagala in šestkrat izgubila.

Stephen Curry
Stephen Curry FOTO: Reuters

Šestič letos se je zmage veselil New York. Največ zaslug zanjo ima novinec v ligi NBA Kristaps Porzingis, ki je dosegel 29 točk, imel pa je tudi 11 skokov. Saša Vujačić je igral tri minute, vendar za domačo ekipo ni dosegel točke. V ekipi Charlotte Hornets se je z 31 točkami izkazal Kemba Walker. New Orleans nadaljuje s porazi. Tokrat je vpisal že desetega, boljši od njega je bil Denver Nugets, za nameček se je že v prvi četrtini poškodoval Anthony Davis. Največ zaslug za šesto zmago Detroita je imel z 32 točkami Danilo Gallinari. S kar 29 točkami razlike so do svoje pete letošnje zmage prišli košarkarji Washingtona, John Wall in Otto Porter sta za zmagovalce, ki imajo razmerje v zmagah 5-4, dosegla po 19 točk, v ekipi Milwaukeeja je bil s 14 točkami najbolj učinkovit Khris Middleton.

Washington Wizards - Milwaukee Bucks       115:86
Brooklyn Nets - Atlanta Hawks               90:88
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers      104:99
Miami Heat - Minnesota Timberwolves         91:103
New York Knicks - Charlotte Hornets        102:94
New Orleans Pelicans - Denver Nuggets       98:115
Golden State Warriors - Toronto Raptors    115:110