Zlatorog nadaljuje črni niz

Ljubljana, 27. 01. 2012 19.51 |

Košarkarji Zlatoroga so v tekmi 17. kroga lige Aba v gosteh izgubili proti Ciboni z 80:44. Laščani so v regionalni košarkarski ligi zabeležili že osmi zaporedni poraz, s katerim so še bolj utrdili zadnje mesto na prvenstveni razpredelnici.

KK Zlatorog
KK Zlatorog FOTO: Damjan Žibert

Hrvaški košarkarji so bili boljši tekmeci v vseh pogledih igre, večji del vodili, do že devete zmage pa prišli zelo zlahka.

Laščani so tako kot prejšnji tekmi proti Cedeviti in Crveni zvezdi tudi tokrat slabo začeli. Zagrebčani so povedli s kar 13:0, prvo točko pa so Laščani vpisali šele v sedmi minuti. Brez prave volje do igre so Laščani ob polčasu imeli več kot 21 točk zaostanka za Cibono, ki je v drugem polčasu tekmo mirno pripeljala do konca. Vprašanje je bilo samo o tem, s kakšno razliko bo Cibona slavila. Slednja je bila precejšnja. Na koncu je bil izid na semaforju namreč kar 80:44 v prid gostov, Laščani pa so izgubili že 16. tekmo v tem prvenstvu.

Laščani so imeli porazen met iz igre, le 32-odstotnega, pogled na met z razdalje pa pokaže, da so Laščani zadeli le sedem trojk v kar 30 poskusih.