Zlatorog in Helios pokal Fiba pričela s porazom

Den Bosch, 27. 10. 2015 22.22 |

Košarkarji Zlatoroga so na svoji prvi letošnji tekmi pokala Fiba na gostovanju v Den Boschu pri nizozemskem državnem prvaku SPM Shoeters izgubili s 73:81 (21:11, 31:29, 42:52).

Pokal Fiba se ni začel po slovenskih željah.
Pokal Fiba se ni začel po slovenskih željah. FOTO: Reuters

Laščani so tekmo proti ekipi SPM Shoeters začeli odlično in po prvi četrtini vodili z desetimi točkami prednosti. Že do polčasa so se jim domačini približali na dve točki zaostanka, za košarkarje Zlatoroga pa je bila usodna tretja četrtina. V končnici tekme so se s trojko Daniela Vujasonovića domačinom približali na tri točke zaostanka (73:76), vendar zmage domače ekipe niso več ogrozili.

Najboljši strelci v domžalski ekipi so bili Vujasinović z 19 točkami, 12 jih je dosegel Jakob Čebašek, 10 pa Matej Krušič. V domači ekipi je blestel Srb Dejan Kravić, ki je ob 22 točkah imel še 13 skokov. V pokalu Fiba so bili aktivni tudi košarkarji Helios Suns, ki so na gostovanju v Latviji ostali praznih rok. S 67:62 (14:18, 29:32, 48:52) jih je premagal domači Ventspils. Za domžalsko ekipo so največ točk prispevali Želimir Zagorac 17, Marijan Čakarun 10 in Đorđe Lelić 9, v domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Američana Alan Weggins s 16 in Kwaman Mitchell s 13 točkami.