Zdovčev Spartak premočan za Krko

Novo mesto, 31. 01. 2012 20.45 |

Košarkarji Krke so v tekmi 3. kroga drugega dela evropskega pokala (skupina K) pričakovano izgubili s favoriziranim Spartakom iz St. Peterburga z 68:81 (13:20, 28:39, 47:60).

Košarkarji Krke so pred tednom dni v drugem krogu drugega dela evropskega pokala izgubili proti Budućnosti s 64:69. Tokrat je v goste prispel močni ruski Spartak s starima znancema slovenske košarke, trenerjem Juretom Zdovcem in igralcem Miho Zupanom. Rusi so v Novo mesto prišli kot vodilna ekipa skupine, v drugem delu so dvakrat zmagali, v gosteh proti Budućnosti (65:57) in doma proti Banvitu (80:71). Spartak v tej sezoni v evropskih pokalih sploh še ni doživel poraza, saj je dobil tudi prvih šest tekem rednega dela.

Zoran Dragić in Bojan Krivec
Zoran Dragić in Bojan Krivec FOTO: Damjan Žibert

Status favorita je tako pripadel Spartaku, to pa so gostje tudi hitro dokazali. Le na začetku so domači vodili (nazadnje z 8:6 po košu Smiljana Pavića), nato pa so Rusi stopili na plin. V prvi četrtini se še niso odlepili, končala se je s +7 (20:13), približno takšna razlika pa je bila tudi še sredi druge četrtine. Nato pa je Spartak v nekaj napadih prišel nad deset točk razlike, kar je brez večjih težav zadržal tudi do polčasa, ki ga je dobil z 39:28.

Nemoč Krke je bila vidna tudi v nadaljevanju. Le razpoloženi Pavić (tekmo je končal s 15 točkami) je bil premalo, kajti koš domačih so polnili predvsem neustavljivi center Lukas Mavrokefalidis, črnogorski reprezentant Vladimir Dragičević in Patrick Bevereley. Tako se niti ni poznal slabši izkupiček izraelskega reprezentanta Yotama Halperina. Tik pred koncem tretje četrtine je bilo na semaforju že 47:63, za nameček pa sta v tem obdobju oba najbolj razpoložena domača košarkarja, Pavić in Jure Balažič, dobila četrti osebni napaki. V zadnjem delu so gostje prišli tudi že do 22 točk prednosti (72:50 v 35. minuti), ob koncu pa so le nekoliko popustili, kar so krkaši s serijo točk v zadnji minuti in pol izkoristili in ublažili poraz.

Krka - Spartak St. Peterburg 68:81 (13:20, 28:39, 47:60)