Zdovc: Čestitke mojim igralcem

Katovice, 20. 09. 2009 08.37 |

"Bal sem se, da bo prišel trenutek, ko bo prekinjen naš niz zmag. Žal se je to zgodilo v polfinalu ... Čestitke mojim igralcem, ki so dali maksimum od sebe," je po tekmi slovenske košarkarske reprezentance s Srbijo dejal slovenski selektor Jure Zdovc.

Slovenska košarkarska reprezentanca je v polfinalu evropskega prvenstva v Katovicah po podaljšku izgubila s Srbijo z 92:96.

V malem finalu se bodo za bronasto medaljo pomerili z Grčijo. V velikem finalu pa bosta nastopila Srbija in Španija. Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila Erazem Lorbek s 25 točkami in Domen Lorbek, ki jih je dosegel 22.

Slovenija - Srbija-9
Slovenija - Srbija-9 FOTO: Damjan Žibert

Izjave po tekmi

"Čestitke Dušanu Ivkoviću in reprezentanci Srbije za uvrstitev v finale, hkrati pa tudi mojim igralcem, ki so dali maksimum od sebe. Bal sem se, da bo prišel trenutek, ko bo prekinjen naš niz zmag. Žal se je to zgodilo v polfinalu. Vseeno moramo ostati zbrani in ohraniti ritem, saj jutri želimo zmagati in se domov vrniti z medaljo. Teodosić je bil ključni igralec tekme. Pokopale so nas njegove trojke," je dejal Jure Zdovc.

Domen Lorbek: "Tekma je bila izjemno težka, saj po veliki in odmevni zmagi v četrtfinalu nismo imeli dovolj časa za regeneracijo. Imeli smo svoje priložnosti, zlasti ob koncu rednega dela, vendar smo naredili nekaj neumnih napak in ostali brez finala. Ključni trenutek tekme je bila peta osebna napaka mojega brata, za katero sem kriv prav jaz, saj sem mu slabo podal žogo. Po njegovem odhodu s parketa smo nehali igrati v globino, na drugi strani pa je Teodosić odigral izjemno uspešno končnico."

Slovenija - Srbija-5
Slovenija - Srbija-5 FOTO: Damjan Žibert

Ivan Paunić: "To je velika zmaga za Srbijo. Ko smo prišli na Poljsko, nihče ni pričakoval, da bomo igrali v finalu. Veliko smo se pripravljali in menim, da smo zasluženo v finalu. Slovenija je brez dvoma ekipo za medaljo. Na prvi tekmi v Varšavi nas je nadigrala, tokrat pa nismo naredili istih napak. Borili se bomo do konca in dali vse od sebe, da osvojimo zlato medaljo."

KOMENTARJI (334)

Ulikses
21. 09. 2009 11.27
Bal sem se, da bo prišel trenutek, ko bo prekinjen naš niz zmag to pa je napaka...zmage niso vedno najpomembnejše; zdovc bi moral vseeno malo bolj šparat naše igralce; vsaj 2 tekmi od 6 v skupinah, sta bili odigrani preveč na vse ali nič (španija, turčija), nista pa imeli sploh nobenega pomena za nas...še več, lahko bi nama prinesli nekaj več energije ter celo kak dan počitka več. tu so še rezerve pri nas, torej bolj racionalno in ekonomično razpolaganje z energijami. smo praktično edina reprezentanca od tistih s samimi zmagami, ki smo se jedva uvrstili v polfinale; francija in turčija sta gladko izpadli že v 1/4finalu. po drugi strani pa je recimo španija šla skozi skupine zelo na izi, v playoffu, ko so drugi bli že čisto sesuti, pa so klestli ko za šalo; podobno hrvaška - od 6ih tekem samo 3 zmage, pa so se z nami kar dobro dajali. moramo presečt to slovensko miselnost, da je treba v vsakem trenutku dat vse od sebe; marsikdaj se to vrne ko bumerang in je ekipa pol čisto iztrošena in proti laičnim reprezentancam pu..i z lahkoto. na tak način bi si verjetno prihranli tudi kakšno poškodbo in bi naša klop bila daljša, ključni igralci pa bolj spočiti za izločilne boje. kot kaže, je bil problem tudi v prenapornih pripravah - 13 tekem, španci recimo 9 al celo še manj; poleg tega so se nam na pripravah poškodovali 3 igralci, od tega 2 zelo pomembna (si zamišljate, da bi imeli s sabo zdravega bena in smodiša? špance bi ubili za malo šalo). absolutno je vedno tudi kakšen zunanji dejavnik, ki lahko škodi, ampak treba je videt, kje lahko stvari sami izboljšamo. težak urnik, čudni sodniki, itd. to bo verjetno vedno tako; naše energije pa lahko samo sami prihranimo.
9_janch
20. 09. 2009 17.37
nehite kritizirat mormo priznat de so bli tut sodniki krivi če pa šteješ da čeko prvenstvo igramo brez smodiša pa benota svaka jim čast pač učeri nismomeli sreče svaka ti čast zdovc dobra ekipa neglede na rezultat
migo221
20. 09. 2009 17.35
zakaj igra slovenija danes ob 18. uri??? ce pa smo premagali hrvate
Alonso_champ
20. 09. 2009 17.27
a spet so vam sodniki krivi? ejejejejejejejejej pa proti spancem k ste zgubil so bli tu sodniki krivi a ni to mal cudn da za vsak poraz krivite sodnike. le kdo vam bo dons kriv. hmmmmmmmmmmmm aja sodniki spet
Liverpool_Fc
20. 09. 2009 17.24
Srbi bodo danes zgubli to je jasno razen če bodo Španci dobili kakih 15 tehničnih napak,pa vsi njihovi najboljši igralci izključitev v prvi četrtini pa še to ne bi pomagalo ker je B Šanska ekipa boljša od Srbije
20. 09. 2009 17.21
Vse čestitke našim košarakrjem odigrali so zelo dobro celotno prvenstvo včeraj ni šel meta ravno najbolje vendar smo bili zagotovo za razred boljši in smo zgubili zaradi sodnikov(od te misli me nihče ne odvrne ker sem gledal tekmo in videl kaj so sodniki delali) Pred prvenstvom nisem bil najbolj prepričan če je Zdovc že primeren za trenerja ampak na tem prvenstvu je zagotovo dokazal da je bil vreden zaupanja
informacija
20. 09. 2009 16.46
semersixx,če ste zmagali,kaj iščeš na naši strani?!!Kaj imaš od tega???Bo zato ti oprosti izrazu pimpek zrastel?!!!Pusti nas pri miru.Pojdi ga pit in daj mir.Tako in tako bodo evropski prvaki španci.
20. 09. 2009 15.56
Alonso_champ: To pa se ne bi zgodilo, saj mi nimamo nekih manjvrednostnih kompleksov, ki jih moramo zdraviti z uspehi športnikov! V primeru naše zmage mi niti na kraj pameti ne bi prišlo, da bi se odpravil na neko srbsko stran in tam žalil vse po vrsti.
anchiikaa
20. 09. 2009 15.48
usralo se je te srbom!!! slovenija svaka vam čast!!!! BOKI-GO GO!!
someone6
20. 09. 2009 15.45
slovenija je igrala zelo borbeno vndr so srbi zmagal tut s pomočjo sidnikou, če so pa že v 1. četrtini piskal favl Brezcu čeprau je biu storjen favl nad njim (razbita arkada) ponosn sm na SLOVENSKO ekipo bravo fantje
20. 09. 2009 15.44
primorec 20.09.2009, 15:43 0 Vi srbi ste res en čuden narod. Zmagate eno ubogo tekmo pa se začnete na veliko hvaliti in žaliti vse povprek. A se vam zdi, da je to normalno? Pa še tukaj živite. Namen sem imel navijati za srbijo, samo s tako aroganco z vaše strani res upam, da vas Španija postavi na realna tla. ajoj kaj bi blo ce bi vi zmagal. dva mesca bi vas poslusu
Herz
20. 09. 2009 15.43
20. 09. 2009 15.38
Dušan Ivković: "Takšne tekme so dobre za košarko. Izenačene, napete in borbene. Čestitke Sloveniji, ki na tem prvenstvu igra odlično košarko in si zasluži medaljo. Po prvem polčasu nismo izgubili zbranosti. Fantom sem razložil, da lahko uspemo le z obrambo in odigrali smo jo vrhunsko. Res sijajna obramba v drugem polčasu. Mislim, da smo zasluženo v finalu." nego sta bre
OrthodoX
sami prazni izgovori so vas. hrvati ne priznajo poraza vidim kdo ga ne prizna. 38 jih je mela srbija osebnih 33 slovenija nič ni blo v prid srbov tud bedne napake so piskali za slovenijo ko jih ni blo sprijaznite se s tem zaj pa sprejmite poraz pa španijo so premagali medtem ko vi niste. aja točno sudije so jim pomagali pozabo sem ;) ti 1a2b3c si sam otrok ker neveš kaj pišeš naštej kolko medalj ma slovenija pa ne seripa še pol zvezdnikov je manjkalo pri srbiji
arkanezi
20. 09. 2009 15.27
Komi čakam dons srpski pokal pa k nas bojo slovenčki pogledal a oni bojo 4.popišani hahaaaaaaa
VirtualX
20. 09. 2009 15.25
abcmama
srbija bo zih zgubla.. nima šanse proti špancem.!! buggyman: ti si mal crazy!!! ne mal.. velik nor!!! pa vidi se ti da nisi gledou košarke.. nimaš pojma, zkaj smo zgubil.. pa misliš da ste zmagal ker ste dobri?? ni res!!! zmagal ste samo zto, ker so naši delali napake (pa še to polovica ni bila zasluženih, zaradi sodnikov) in ne zato ker ste nevem bog kaj dobri.. premagal bi vas, pa so bli pač preveč utrujeni, kar je blo za pričakovat, saj so igral 4 tekme zapored, medtem ko ste vi en dan počivali.. če bi u torek še enkat z vami igral, bi dala glavo stran če ne bi zmegal!! pa če bi res kej spremljal košarko bi vedu da smo dobili veliko osebnih napak po nepotrebnem zaradi sodnikov.. sicer pa to tep ni za razlagat, ker si itak glup, ko en petletn otrok!! pa zlo zabavn bo vidt k boste zgubil s španijo... pol bomo pa vidl kdo bo kermu govoru, da so nesposobni pa da ne znajo igrat!! hahaha