Budimpešta, 19. 12. 2012 20.18 |

Košarkarji Krke so v 14. krogu lige Aba v gosteh izgubili s Szolnoki Olajem z 69:72. Zadnjeuvrščena ekipa lige jim je zadala že deveti poraz, četrtega v nizu.

Aleksander Sekulić
Aleksander Sekulić FOTO: Aljoša Kravanja

Novomeščani so sicer vodili večji del srečanja, vendar so izjemno slabo odigrali končnico oziroma celo zadnjo četrtino, v kateri so zapravili devet točk naskoka in dosegli vsega štirinajst točk. Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića, ki so se v preteklem tednu slabo odrezali tudi v pokalu eurochallenge, saj so izpadli že po uvodnem delu, bodo koledarsko leto zaključili v soboto doma proti večkratnemu prvaku lige Partizanu.

Prav beograjski Partizan je pokazal Szolnoki Olaju pot do uspeha. Madžari so ga namreč v prejšnjem krogu senzacionalno premagali, polni zagona in motivacije pa so se lotili tudi Krke. Dolgo časa jim igra ni stekla – v prvem polčasu so zaostajali že 8:20, pred zadnjo četrtino 46:55, v odločilnih minutah pa so vendarle zaustavili napad Krke in se prebili v ospredje. Prvič po uvodnih minutah so povedli v 39. minuti (64:60), Krka se je nato še vrnila do izenačenja (64:64), v zadnji minuti pa ni znala zaustaviti najnevarnejšega domačega igralca Martona Baderja, ki je nekaj let preživel prav v Novem mestu in ki je v zadnjih 60 sekundah dosegel šest od svojih 22 točk. Domen Lorbek je imel v zadnjem napadu možnost za podaljšek, vendar ni zadel trojke iz težkega položaja.

Szolnoki Olaj – Krka 72:69 (17:26, 33:38, 46:55)