Miami, 19. 03. 2015 07.38 |

Ekipa Miami Heat je v košarkarski ligi NBA doma premagala Portland Trail Blazers s 108:104, slovenski reprezentant Goran Dragić je za zmagovalce dosegel dvojni dvojček z dvajsetimi točkami in enajstimi podajami, v 39 minutah pa je zbral še tri skoke.

Najboljši mož na igrišču je bil Dwyane Wade, ki je 15 od svojih 32 točk dosegel v zadnji četrtini, tudi odločilnega 13,6 sekunde pred koncem. Wade je 9,8 sekunde pred koncem z dvema zadetima prostima metoma postavil tudi končni izid, vročica pa se je po zmagi nad Portlandom prebila na sedmo mesto v vzhodni konferenci. V gostujoči ekipi je bil najbolj razpoložen LaMarcus Aldridge s 34 točkami in 12 skoki.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Poleg Wada se je v domači zasedbi izkazal ljubljanski organizator igre, številni komentatorji so si bili enotni, da je bil njegov prispevek eden ključnih za zmago ekipe s Floride. "To je pomembna zmaga za nas, najbolj pa me veseli, da smo najbolj zrelo predstavo prikazali v odločilnih trenutkih dvoboja," je po zmagoslavju nad Portlandom dejal 28-letni Goran Dragić. Njegov brat Zoran ni dobil priložnosti za igro.

Osrednja tekma je bila v Kaliforniji. V Oaklandu sta se udarili vodilni ekipi vzhodne in zahodne konference, Golden State pa je zanesljivo ukanil Atlanto s 114:95. Blestel je Harrison Barnes s 25 točkami, Andre Iguodala je prispeval 21 točk, Stephen Curry pa je 16 točkam dodal še 12 podaj. V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita DeMarre Carroll s 16 točkami in 12 skoki ter Paul Millsap s 16 točkami. Golden State ima s 55 zmagami in 13 porazi trenutno najboljši izkupiček v ligi NBA, Atlanta pa je dosegla 53 zmag in doživela 15 porazov.

Cleveland je na domačem parketu brez težav premagal Brooklyn. Prvi mož konjenikov LeBron James je bil dokaj rezerviran, v dobrih 34 minutah je dosegel 16 točk in sedem podaj, JR Smith in Timofej Mozgov sta dosegla po 17 točk. Chicago je zanesljivo premagal Indiano s 103:86, blestel je Črnogorec Nikola Mirotić, ki je v drugem polčasu dosegel 20 od svojih 25 točk, medtem ko je Španec Pau Gasol dodal 19 točk in 12 skokov.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Oklahoma City je na krilih Russella Westbrooka, ki je dosegel 36 točk in deset podaj, ugnala Boston s 122:118, medtem ko je bil Dallas boljši od Orlanda s 107:102. Pri ekipi iz Teksasa je bil najbolj učinkovit Nemec Dirk Nowitzki s 25 točkami. V kalifornijskem dvoboju so Los Angeles Clippers ugnali Sacramento s 116:105. Na tej tekmi je blestel Chris Paul s 30 točkami in 11 asistencami, izkazal pa se je tudi JJ Redick s 27 točkami in sedmimi zadetimi trojkami.

Prvaki iz San Antonia so slavili v Milwaukeeju s 114:103, Philadelphia je bila boljša od Detroita s 94:83, Toronto je porazil Minnesoto s 105:100, Washington pa Utah z 88:84.

Miami Heat - Portland Trail Blazers 108:104
Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 94:83
Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 117:92
Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 105:100
Oklahoma City Thunder - Boston Celtics 122:118
Chicago Bulls - Indiana Pacers 103:86
Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 103:114
Dallas Mavericks - Orlando Magic 107:102