Cleveland, 05. 11. 2015 07.29 |

Košarkarji Clevelanda so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi NBA. Pred domačimi gledalci so se predstavili v novih dresih in zanesljivo s 96:86 premagali New York Knicks, za katere je Saša Vujačić v 22 minutah dosegel devet točk in ujel štiri odbite žoge.

Novi dresi, nova zmaga za Cleveland.
Novi dresi, nova zmaga za Cleveland. FOTO: Reuters

Najboljši posameznik tekme je bil LeBron James s 23 točkami. Slednji je v novih dresih imel precej težav, saj so bili preveč oprijeti, zato si ga je prikrojil kar sam. Z golimi rokami ga je strgal oz. razširil, da je znova lahko našel pravo strelsko formo. "Bil sem frustriran. Nisem našel pravega ritma in majica je bila edina stvar, ki sem jo lahko spremenil. Nisem mogel zadeti, zato sem moral nekaj spremeniti," je po tekmi povedal James, ki se je že v preteklosti pritoževal nad oprijetimi dresi, saj ga ti onemogočajo pri metu na koš. Po tekmi je sicer dodal, da bo nosil takšen dres, če je navijačem Clevelanda to všeč: "Če imajo naši navijači radi takšne drese, potem jih bom nosil 48 minut.''

Zmaga večera je pripadla igralcem Washingtona, ki so s trojko Bradleyja Beala 0,3 sekunde pred koncem tekme premagali San Antonio Spurs s 102:99. Derbi dneva je bil obračun prvakov iz Golden Statea in Clippers. Odločil ga je Stephen Curry, ki je 68 sekund pred koncem zadel trojko za 112:108, hkrati pa je najboljši strelec lige 13 od svojih 31 točk dosegel v nizu v zadnji četrtini. "Smo boljša ekipa kot lani. Smo zrelejši in prav z izkušnjami smo dobili to tekmo," je dejal Curry.

Golden State je ob Torontu edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom (5-0). Slednji je zmagal v Oklahomi predvsem po zaslugi odlične zadnje četrtine, v kateri je gostitelje nadigral s 30:17, DeMar DeRozan je dosegel 28 točk, Jonas Valanciunas je imel 17 točk in 12 skokov, na drugi strani pa sta izstopala Kevin Durant s 27 točkami in Russell Westbrook z 22 točkami in 16 podajami.

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 96:86
(Saša Vujačić 9 točk, 4 skoke v 22 minutah za New York)
Indiana Pacers - Boston Celtics 100:98
Washington Wizards - San Antonio Spurs 102:99
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 101:87
Houston Rockets - Orlando Magic 119:114*
Oklahoma City Thunder - Toronto Raptors 98:103
Milwaukee Bucks - Philadelphia 76-ers 91:87
Utah Jazz - Portland Blazers 92:108