Vujačić in druščina brez moči proti Orlandu

New York, 22. 12. 2015 07.45 |

Slovenski košarkarski branilec Saša Vujačić z New York Knicksi ni našel recepta za razigralne člane Orlanda. V Madison Square Gardnu so kratkohlačniki izgubili s 107:99. Mariborčan se v dobrih petih minutah ni vpisal med strelce.

Dvoboj v kultnem Madison Square Gardnu se je bolje začel za goste iz Orlanda. Uvodno četrtino so dobili z 29:21 ter tako pokazali, da so na gostovanje k New York Knicksom prišli po zmago. A Saša Vujačić in druščina so se v nadaljevanju pobrali. Zaigrali so veliko bolje, do polčasa pa so uspeli razliko znižati na šest točk (46:52). Po obetavni drugi četrtini so skušali gostitelji kar najhitreje ujeti in prehiteti tekmeca, a jim ni uspelo.

Saša Vujačić (levo) se ni vpisal med strelce.
Saša Vujačić (levo) se ni vpisal med strelce. FOTO: Reuters

Pred sklepnim delom dvoboja je sicer razlika znašala le še 5 točk, a so bili v zaključku dvoboja gostje iz Orlanda dovolj zbrani (29:26), da so obračun mirno pripeljali h koncu. Veselili so se zmage s 107:99. Slovenski branilec Saša Vujačić se v dobrih petih minutah, kolikor je prebil na parketu, ni vpisal med strelce. Pri zmagovalcih je s 26 točkami blestel Nikola Vučević, pri poražencih pa jih je Lance Thomas dosegel 24.

"To je dobro za nas, sploh po sinočnjem porazu," je bil po dvoboju zadovoljen prvi strelec zmagovalcev Vučević in dodal: "Takšen odgovor je nekaj izjemnega za nas. Kaže na našo zrelost, videti je bilo, da verjamemo v svoje sposobnosti in ravno zaradi tega smo lahko danes odigrali, kot smo!"