Miami, Cleveland, Denver, Dallas, Utah, 02. 02. 2017 07.38 |

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je ekipa Miami Heat premagala moštvo Atlanta Hawks (116:93) in dosegla deveto zaporedno zmago. Znova je blestel slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je doesegel 27 točk in bil izbran za igralca tekme. Do zmage je na krilih LeBrona Jamesa prišla tudi ekipa Clevelanda.

Goran Dragić še naprej blesti v dresu vročice.
Goran Dragić še naprej blesti v dresu vročice. FOTO: Twitter
Slovenski košarkar ekipe Miami Heat Goran Dragić je bil v noči na četrtek znova dobro razpoložen. Vročica je ekipo Atlanta Hawks premagala s 116:93, Dragić pa je bil v 30 minutah igre prvi strelec Miamija, saj je dosegel 27 točk, k temu pa dodal še po pet skokov in podaj. Kent Bazemore je za Atlanto prispeval 14 točk. Za moštvo s Floride je bila to že deveta zaporedna zmaga v ligi. Še pred nekaj tedni je izgledalo, da bo Miami po nizu porazov postal najslabše moštvo, a se je uspel pravočasno pobrati in nizati zmage, s katerimi je sedaj znova tudi v boju za končnico.
To je bila res ena takšna bitka, vsi smo se res dobro borili, na koncu je zelo težko zmagovati iz tekme v tekmo, dobivamo veliko modric, ampak sem res zadovoljen, kako smo pokazali, da znamo igrati. Goran Dragić

Heat je v 50-ih tekmah rednega dela prišel do 20. zmage, zbrali pa so še 30 porazov. Trenutno zasedajo 12. mesto vzhodne konference in za osmim mestom, ki še kot zadnje vodi v končnico, zaostajajo za štiri zmage. Zadnje 'obljubljeno' mesto, ki še vodi v drugi del sezone, zaenkrat drži ekipa Charlotte Hornets. Do konca rednega dela sezone bodo sicer Dragić in soigralci odigrali še 32 tekem. Miami je trenutno najbolj vroča ekipa lige NBA ter je le eno zmago oddaljena od rekordnega niza te franšize s Floride, ko so v drugi polovici novembra leta 2013 nanizali deset zmag v vrsti. "Preprosto, samo zabavamo se," je ključni recept za zmagoviti niz opisal Dion Waiters, z 20 točkami drugi strelec Miamija.

Miami se je z nizom zmag izenačil s San Antonio Spurs, več zmag v nizu pa sta v tej sezoni imeli le Golden State (12) in Houston (10). "Čutimo, da enostavno postajamo iz tekme v tekmo boljše moštvo, skušamo ohranjati pozitivno naravnanost ter se ne toliko ozirati na sam rezultat," je dodal trener Heat Erik Spoelstra.

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks in v gostujoči dvorani premagala Brooklyn Nets s 95:90. Vujačić je odigral 22 minut in v tem času dosegel 12 točk in dva skoka. Z 19 točkami je bil prvi strelec kratkohlačnikov Kristaps Porzingis. Detroit Pistons so s 118:98 premagali New Orleans Pelicans. Beno Udrih za Detroit ni zaigral, Kentavious Caldwell Pope pa je bil prvi strelec zmagovalne ekipe, saj je dosegel 38 točk, k temu pa dodal še po štiri ujete žoge in podaje.

Seveda sem bil v tistem trenutku zelo jezen, nisem hotel zapustiti igrišča, a je bilo v tistem trenutku krvavenje vseeno prehudo, tako da sem šel ven, da se je ustavilo krvavenje iz rane. Nato sem se znova vrnil, saj sem hotel biti tam za svoje moštvo. Goran o okrušenem zobu

Najboljše razmerje zmag in porazov, 42-7, ima še naprej moštvo Golden State Warriors, ki ohranja prednost pred izzivalci tako na vrhu razpredelnice v zahodni konferenci kot v ligi NBA. Prvi zvezdnik Stephen Curry, dvakratni MVP lige NBA, se je uspešno vrnil po trebušni gripi, ki mu je vzela dve tekmi, za zmago 126:111 proti Charlotte Hornets na domačem parketu v Oaklandu. Vpisal je kar 11 trojk za končni izkupiček 39 točk. V zmagovitih tirnicah so znova tudi aktualni prvaki lige NBA Cleveland Cavaliers, ki so s kar 125:97 premagali Minnesota Timberwolves. Zelo dober je bil Kyrie Irving, ki ni še nikoli toliko podajal, soigralcem je pomagal s 14 asistencami, zraven pa je dodal še 14 točk. Superzvezdnik LeBron James je dodal 27 točk ter bil še dodatno učinkovit z 12 podajami. Skupno so košarkarji Clevelanda zbrali 37 podaj, kar je največ v tej sezoni na eni tekmi.

Orlando Magic - Indiana Pacers 88:98
Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves 125:97
Boston Celtics - Toronto Raptors 109:104
Brooklyn Nets - New York Knicks 90:95
(Saša Vujačić 22 minut, 12 točk, 2 skoka za New York)
Miami Heat - Atlanta Hawks 116:93
(Goran Dragić 30 minut, 27 točk, 5 skokov, 5 podaj za Miami)
Detroit Pistons - New Orleans Pelicans 118:98