Oklahoma City, 27. 01. 2017 07.34 |

Russell Westbrook je bil v košarkarski ligi NBA vnovič izjemno razpoložen, saj je s 45 točkami popeljal svojo ekipo Oklahoma City Thunder do zmage nad Dallas Mavericks s 109:98. Ekipa iz Teksasa je sicer igrala brez prvega zvezdnika Nemca Dirka Nowitzkija.

Russell Westbrook
Russell Westbrook FOTO: AP

Russell Westbrook je kar 17 od svojih skupno 45 točk večera dosegel v zadnjih osmih minutah in pol. Victor Oladipo je k zmagi dodal 17 točk, Steven Adams pa je k tretjemu zaporednemu slavju Oklahoma Cityja prispeval 15 košev. Zato pa je imel tretji strelec domačega moštva Enes Kanter obilico smole, saj si je v drugi četrtini tekme zlomil desno roko, ko je nesrečno udaril v stol. Pri gostih, ki so dobili pet od zadnjih sedmih tekem, je Harrison Barnes dosegel 31 točk, Justin Anderson pa 17. Paul George je dosegel 32 točk, Myles Turner pa je prvi zmagi Indiane po treh zaporednih porazih dodal 23 točk. Pacers so na gostovanju pri Minnesota Timberwolves zmagali s 109:103. George, ki je k zbiru dodal še pet skokov in štiri podaje, je zadel 12 košev iz 22 poskusov. Karl-Anthony Towns je bil prvi strelec gostiteljev s 33 točkami in desetimi skoki, s čimer je dosegel še 35. dvojni dvojček sezone. V Denverju se je izkazal Nikola Jokić z 29 točkami in 14 skoki, preden je moral v zadnji četrtini po nesrečnem padcu zaradi poškodbe zapustiti parket, Nuggets pa so s 127:120 ugnali Phoenix Suns. Danilo Gallinari je k peti zaporedni domači zmagi Denverja dodal 23 točk, Will Barton pa 16. V olimpijskem Salt Lake Cityju je Gordon Hayward na prvi tekmi, potem ko se je uvrstil na tekmo zvezd All-Star, dosegel 24 točk, košarkarji Utah Jazz pa so dodali udarec k porazni sezoni Los Angeles Lakers in zmagali s 96:88. George Hill je k zmagi dodal 12 točk, Rudy Gobert pa je končal pri devetih točkah, 13 skokih in šestih blokadah. Jezerniki so izgubili še osmič na zadnjih devetih tekmah.

Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks      109:98
Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers       103:109
Denver Nuggets - Phoenix Suns                 127:120
Utah Jazz - Los Angeles Lakers                 96:88