Visok poraz San Antonia v Chicagu

Chicago, 23. 01. 2015 08.39 |

Košarkarji v ligi NBA so odigrali štiri tekme. Los Angeles Clippers so visoko s 123:84 premagali Brooklyn, Chicago je bil s 104:81 boljši od San Antonia, Milwaukee je doma z 99:101 klonil pred Utahom, Portland pa z 89:90 pred Bostonom.

V Los Angelesu so domači Clippers, trenutno peti v zahodni konferenci, brez težav odpravili osmouvrščeno ekipo vzhodnega dela lige Brooklyn. Blake Griffin je 22 od svojih 24 točk dosegel v prvem polčasu, ko so domači vodili za 33 točk. Pri najvišji zmagi Kalifornijcev nad Brooklynom v zgodovini so velik delež prispevali še J.J. Redick in Jamal Crawford s po 17 točkami, DeAndre Jordan s 14 točkami in 12 skoki ter Chris Paul, ki je šestim točkam dodal kar 17 podaj, največ zanj v sezoni. Clippers so tako zmagali še na deveti od zadnjih 12 tekem in tretjič zaporedoma.

Derrick Rose
Derrick Rose FOTO: Reuters

Zanesljiv je bil tudi Chicago, ki ni imel posebnih težav z branilcem naslova San Antoniem. "To samo kaže, česa smo sposobni," je po tekmi dejal udeleženec tekme zvezd, Španec Pau Gasol. Za Chicago, ki je četrti na vzhodu, je Derrick Rose prispeval 22 točk, Gasol pa 12 točk in 17 skokov. Pri gostih, ki so sedmi v zahodni konferenci, je prednjačil Kawhi Leonard s 16 točkami.

Milwaukee, šesti na vzhodnem delu lige, je doma tesno izgubil proti skromnemu Utahu. Jazz je 2:35 minute pred koncem vodil s 101:92, minuto in pol pred iztekom tekme pa so se domači približali na tri točke. A v zadnji minuti jim ni šlo po načrtih, zgrešili so zadnjih pet metov. Gordon Hayward je bil - tudi zaradi 13 točk v zadnji četrtini - prvi mož Utaha s 24 točkami, velik delež pa je prispeval tudi turški center Enes Kanter s 23 točkami in 16 skoki.

Portland, tretja ekipa zahoda, pa je zgolj za točko izgubila proti Bostonu, ki je zaenkrat daleč od končnice v vzhodni konferenci. Junak tekme je postal Evan Turner, ki je 1,9 sekunde pred koncem tekme zadel trojko z desne strani ter prekinil niz treh Bostonovih porazov. Turner je sicer tekmo končal z desetimi točkami, osmimi podajami in šestimi skoki. Avery Bradley je bil z 18 točkami najboljši strelec Bostona, na drugi strani je Damian Lillard dosegel 21 točk.

Los Angeles Clippers - Brooklyn Nets 123:84
Chicago Bulls - San Antonio Spurs 104:81
Milwaukee Bucks - Utah Jazz 99:101
Portland Trail Blazers - Boston Celtics 89:90