Visok poraz Heliosa v Izraelu

Tel Aviv, 17. 12. 2011 20.12 |

Košarkarji Maccabija iz Tel Aviva v 12. krogu lige ABA pred domačimi navijači brez težav odpravili Helios s 94:56.

Košarkarji Heliosa so po pričakovanju izgubili na gostovanju pri evropskem podprvaku v Tel Avivu. Poraz z 38 točkami razlike je hkrati najvišja zmaga Izraelcev v ligi ABA, ki neprimerno bolje igrajo v gosteh kot pred domačimi gledalci. V prejšnjih štirih tekmah v dvorani Nokia so namreč zmagovali z nekaj manj kot osmimi točkami naskoka.

David Blatt je prav gotovo zadovoljen z igro svojih varovancev.
David Blatt je prav gotovo zadovoljen z igro svojih varovancev. FOTO: Damjan Žibert

Domžalčani so v Tel Avivu gostovali v zelo neprimernem trenutku, saj so bili domačini visoko motivirani po nizu treh porazov, dveh v evroligi in prvega v ligi ABA proti Zagrebu. Evroligaški popravni izpit so z odliko opravili sredi tedna, ko so premagali turški Efes Pilsen z 39 točkami razlike, preostanek jeze pa so stresli nad Domžalčane.

Srečanje, ki zaradi razlike v kakovosti ni imelo pravega tekmovalnega značaja, sta pri Heliosu najbolje izkoristila Dejan Jeftić s 17 točkami (trojke 5:7) in mladi, 17-letni Tomaž Bolčina (206 cm), ki je zbral 11 točk, vključno s košem oziroma potezo tekme, zabijanjem v zadnji četrtini preko najboljšega strelca, mogočnega Sofoklisa (206 cm, 156 kg).

Maccabi Tel Aviv – Helios 94:56 (29:15, 49:33, 71:46)