Houston, 02. 08. 2016 07.58 |

Košarkarska reprezentanca Združenih držav Amerike je s 110:66 dobila še zadnjo pripravljalno tekmo pred olimpijskimi igrami. Priprave ekipe ZDA so zaznamovale visoke zmage, tudi v houstonskem Toyota Centru ni bilo nič drugače.

Reprezentanca Združenih držav Amerike je tudi na zadnji pripravljalni tekmi pred odhodom na olimpijske igre v Rio de Janeiro potrdila vlogo jasnega favorita. V prvem polčasu je moštvo Mika Krzyzewskega z nizom 30:6 praktično že odločilo obračun z Nigerijo, tudi ne najboljša predstava ZDA v nadaljevanju dvoboja pa je bila dovolj za več kot zanesljivo zmago, ki bo še bolj zaskrbela vse ameriške nasprotnike na poti do zlate kolajne. Domačini so imeli 54-odstoten met, največ točk je dosegel Carmelo Anthony (19), sledil je Klay Thompson (17), medtem ko je Kevin Durant dosegel 14 točk. Trojnemu dvojčku se je močno približal Kyle Lowry z enajstimi podajami, osmimi točkami in osmimi skoki v 27 minutah. Z enim od zabijanj je spet navdušil razpoloženi DeMar DeRozan. Pri Nigeriji je največ točk dosegel Chamberlain Oguchi. Američanom so štirje nasprotniki na pripravah uspeli "natresti" vsega 56,3 točke v povprečju ... ZDA se bodo najprej pomerile s Kitajsko, v skupini pa so še Kanada, Španija, Senegal in Srbija.