Ljubljana, 15. 02. 2014 19.03 |

Košarkarji Uniona Olimpije so proti madžarski ekipi Szolnoki Olaj (74:57) dosegli pomembno, osmo zmago v ligi Aba, s katero so se pridružili ekipam na sredini razpredelnice ter se hkrati oddaljili od dna oziroma mest, ki v zadnjih krogih prinašajo krut boj za obstanek.

Ljubljančani imajo v zaključku lige Aba dokaj ugoden razpored. V naslednjem krogu bodo gostili Budućnost, nato jih čakata dve zahtevni preizkušnji proti Cedeviti v Zagrebu in Partizanu doma, tekmovanje pa bodo končali z Mega Vizuro in Zadrom v gosteh ter Krko v Stožicah.

Zmaga proti madžarskemu predstavniku je bila za zeleno-bele predpogoj za ohranitev upanja za preboj do mest, ki vodijo v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni. V prvem polčasu jim prvi pobeg ni uspel (32:21), v nadaljevanju pa so stvari kmalu postavili na svoje mesto. V 24. minuti je imela Union Olimpija trinajst točk naskoka (45:32), zmagovalec pa je bil odločen na začetku zadnje četrtine, ko se je razlika povzpela na 62:47.

Aleš Pipan in Alen Omić
Aleš Pipan in Alen Omić FOTO: Damjan Žibert

V neatraktivni predstavi, ki je v Stožice privabila komaj 500 gledalcev, sta največ točk dosegla Alex Stepheson (15, met iz igre 7:10, 7 skokov) ter Sasu Salin (14, trojke 4:11).