Ljubljana, 11. 11. 2012 19.41 |

STA/M.J./B.C.
1

Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. krogu lige Aba premagali madžarski Szolnoki Olaj s 83:63. Ljubljančani so tako po sedmih tekmah in 27 dneh brez zmage vendarle dosegli pozitiven rezultat.

Teemu Rannikko in Sašo Filipovski
Teemu Rannikko in Sašo Filipovski FOTO: Damjan Žibert

Zmaga zeleno-belih pa še zdaleč ni bila lahka, saj so gostje večji del prvega polčasa gospodarili na parketu in si nabrali tudi že deset točk prednosti. A prav v 16. minuti pri izidu 33:23 se je končal pohod Madžarov po Stožicah. Union Olimpija, ki je do tedaj katastrofalno igrala v napadu, nič bolje pa v obrambi, je zaigrala agresivneje, hitreje, predvsem pa bolj natančno v napadu in vse skupaj se je hitro odrazilo na semaforju. Z delnim izidom 12:0 je prešla v vodstvo, ki ga nato ni več izpustila iz rok. Vprašanje o zmagovalcu je bilo dokončno rešeno v uvodnih minutah nadaljevanja, ko so varovanci Saša Filipovskega vodstvo povišali na 57:38. Tako so med 16. in 26. minuto naredili delni izid 34:5. Kandidaturo za igralca kroga je napovedal Aron Baynes, ki zbral 24 točk, 6 skokov, 2 podaji in prišel do statističnega indeksa 28. Dino Murić je dosegel 14 točk, dvomestno število točk pa je imel tudi Sasu Salin (10).