Miami, 29. 01. 2017 08.22 |

T.Š./STA
2

Moštvo Miamija, pod taktirko Gorana Dragića, je v najboljši formi v tej sezoni, saj je vročica nanizala sedem zaporednih zmag. Dragić je bil znova prvi strelec s 23 točkami, Miami pa je premagal Detroit, kjer Beno Udrih ni dobil priložnosti za igro.

Moštvo Miami Heat v košarkarski ligi NBA nadaljuje zmagoviti niz. Vročica s Floride je pod domačima obročema dvorane v Miamiju premagala Detroit Pistons s 116:103 ter prišla še do sedme zaporedne zmage. Prvi strelec Miamija je bil Goran Dragić, ki je za zmago prispeval 23 točk. Ljubljančan je igral 33 minut (met 8/14), v statistiko pa je vpisal še dva skoka in štiri podaje.

Pri Detroitu je Reggie Jackson zadel 24 točk, Beno Udrih pa ni dobil priložnosti. Po nizu sedmih zmag je Miami prišel do 18. zmage v sezoni, kar ga ob 30 porazih še vedno uvršča na predzadnje mesto v razvrstitvi vzhodne konference lige NBA. So se pa košarkarji iz Miamija odlepili od Brooklyna in izenačili s floridskimi tekmeci Orlando Magic. Daljše nize zmag so v tej sezoni imele le ekipe Golden State, San Antonio in Houston.

Miami je bil odličen v zadnji četrtini, ko so zaustavili bate iz Detroita z nizom 26:12. "To so bile naše najbolj močne, predane in zavzete minute. Res je bilo lepo gledati," je Dragića in druščino pohvalil trener Erik Spoelstra. Košarkarji Miamija so se izkazali tudi s 50-odstotnim metom z razdalje, s kar 14 uresničenimi trojkami od 28 poskusov. "Dejansko smo delovali na najvišjih obratih, igrali smo skupaj, zabavali smo se in ustvarjali priložnosti eden za drugega. Igrali smo na pravi način. Smo zdravi in, ko si zdrav, je zabavno," je recept za uspeh opisal Dion Waiters.

Miami bo v ponedeljek doma gostil košarkarje Brooklyn Nets, ki so vpisali še peti zaporedni poraz, potem ko so bili boljši košarkarji Minnesota Timberwolves s 129:109. Karl-Anthony Towns je prispeval 37 točk in 13 skokov. Zelo dobro predstavo je imel tudi DeMarcus Cousins, ki je prispeval 35 točk in 18 skokov za zmago Sacramento Kings s 109:106 nad Charlotte Hornets. Sršeni so vknjižili še četrti poraz po vrsti.

Izjemno predstavo je imel tudi Isaiah Thomas, prav na krilih njegovih 37 točk je ekipa Boston Celtics po podaljšku ugnala Milwaukee Bucks s 112:108. Nekdanji soigralec Ljubljančana Dragića pri Phoenix Suns Eric Bledsoe je dosegel 41 točk, kljub temu pa so sonca že drugič zaporedoma v treh nočeh morala priznati premoč Denver Nuggets s 123:112.

Ostrostrelsko napravo je naravnal tudi prvi igralec sezone Stepneh Curry, ki je vpisal 43 točk, kar 25 jih je dal v tretji četrtini, za zmago Golden State Warriors s 144:98 v derbiju zahodne konference z Los Angeles Clippers. Bojevniki ostajajo na vrhu razpredelnice Zahode in lige NBA z razmerjem 40 zmag in 7 porazov.

Zach Randolph in Španec Pau Gasol pa sta blestela pri zmagi Memphis Grizzlies s 102:95 proti Utah Jazz. Randolph je z 28 točkami prišel do svojega najboljšega dosežka v sezoni, Gasol pa je dodal 18 točk.

Miami Heat - Detroit Pistons                  116:103
Charlotte Hornets - Sacramento Kings          106:109
Milwaukee Bucks - Boston Celtics              108:112 (podaljšek)
Golden State Warriors - Los Angeles Clippers  144:98
Utah Jazz - Memphis Grizzlies                  95:102
Phoenix Suns - Denver Nuggets                 112:123
Minnesota Timberwolves - Brooklyn Nets        129:109