Ciudad de Mexico, 10. 12. 2017 08.10 |

T.Š./STA
5

Košarkarji Miamija so tokrat gostovali v Mehiki, v glavnem mestu Ciudad de Mexico, kjer so odigrali tekmo rednega dela lige NBA, tekmec je bilo moštvo Brooklyn Nets. Vročica je tudi po zaslugi Gorana Dragića in njegovih 20 točk zmagala s 101:89.

Kapetan slovenske zlate reprezentance Goran Dragić je odigral 28 minut ter dosegel 20 točk, ob metu iz igre 9:19, sedem skokov, tri podaje in dve ukradeni žogi. Tekma je bila odigrana v mehiški prestolnici Ciudad de Mexico pred skoraj 20 tisoč glasnimi navijači. Miami je prvič v zgodovini franšize s Floride tekmo odigral v Mehiki. Vročica je prav v Ciudad de Mexicu po dveh zaporednih porazih znova našla zmagovalne občutke. Dvajset točk je podobno kot Dragić dosegel tudi rezervist Tyler Johnson, oba sta bila prva strelca tekme. Pri mrežicah je največ točk, 18, zbral Rondae Hollis-Jefferson.

Miami je prišel do svoje 12 zmage v tej sezoni lige NBA. Ob 13 porazih pa si košarkarji s Floride deveto mesto na razpredelnici vzhodne konference delijo z New York Knicks. Vročica je ob polčasu zaostajala za tri točke (50:53), a so v zadnjih dveh četrtinah košarkarji Miamija prevzeli nadzor nad igro, zlasti v zadnji četrtini je svoj davek vzela tudi nadmorska višina, kateri so bolj podlegli igrali iz Brooklyna. Glavno mesto Mehike leži 2250 metrov nad morjem in višje tudi od Denverja, ki je z višino 1609 metrov nad morjem najvišje prizorišče tekem v ligi NBA.

Tekmo so odigrali na nadmorski višini 2250 metrov, kar je predstavljalo kar pecej težav za igralce obeh moštev.

Trener Miamija Spoelstra bo moral na dieto
"Dobro smo igrali, to velja predvsem za obrambo. Odlično je igral Tyler Johnson, imamo dolgo klop, vsakdo lahko igra," je po tekmi razlagal Dragić. "Za nas je bila pot res prijetna, saj smo pred tem igrali v San Antoniu, po prihodu v Mehiko smo imeli nekaj časa za ogled mesta. V takem mestu ne ostaneš le v hotelski sobi in gledaš televizijo. Mislim, da bom po tem gostovanju šel na dieto. Bilo je zabavno, a zdaj nas spet čaka delo," je mehiško gostovanje opisal trener Miamija Erik Spoelstra, ki je dejal, da je obiskal številne kavarne oziroma cafeterie oziroma kolikor se jih je dalo. Miami naslednja tekma čaka v ponedeljek, ko bodo gostovali pri Memphisu.

Goran Dragić se je proti Brooklynu izkazal z 20 točkami in sedmimi skoki.
Goran Dragić se je proti Brooklynu izkazal z 20 točkami in sedmimi skoki. FOTO: AP

Harden v Portlandu dosegel 48 točk
Najboljšo predstavo košarkarskega večera onstran Atlantika je prikazal James Harden, ki je ob zmagi Houstona, vodilne ekipe zahodne konference lige NBA, v Portlandu (124:117) dosegel kar 48 točk. Teksaške rakete iz Houstona, ki so ob koncu tretje četrtine zaostajale za 14 točk, so zmagale še devetič po vrsti. Pri poražencih je Damian Lillard ob 35 točkah dal devet trojk za izenačenje klubskega rekorda.

Po porazu z Indiano so aktualni prvaki Cleveland Cavaliers hitro pozabili na žalost ob prekinjenem nizu trinajstih zmag ter pod domačima obročema premagali Philadelphio (105:98). LeBron James je 58. v karieri dosegel trojni dvojček, in sicer je zbral 30 točk ter po 13 skokov in podaj.

Los Angeles Clippers - Washington Wizards         113:112
Brooklyn Nets - Miami Heat                         89:101
Charlotte Hornets - Los Angeles Lakers             99:110
Atlanta Hawks - Orlando Magic                     117:110
Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers          105:98
Chicago Bulls - New York Knicks                   104:102
Milwaukee Bucks - Utah Jazz                       117:100
Memphis Grizzlies - Oklahoma City Thunder         101:102 (podaljšek)