Novo mesto, 10. 11. 2012 18.45 |

B.C./M.J./STA
1

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Aba premagali Split z 79:68. Novomeščani so tako prekinili negativni niz treh zaporednih porazov v regionalni ligi.

Igralci Krke so pogumno krenili v tekmo, čeprav so Splitčani, ki so v ligi premagali tudi Zvezdo in Cedevito, uvodoma pobegnili na 9:5. A so nato varovanci Aleksandra Sekulića le strnili vrste in začeli zadevati ter se ob prvem odmoru že veselili prednosti štirih točk. Tudi v nadaljevanju sta bili ekipi precej izenačeni, nato pa je Nikola Vujčić v 19. minuti s trojko goste popeljal v vodstvo z 38:36. Dobra igra domačih je krkašem le omogočila, da so na polčas krenili z dvema točkama naskoka, očitno pa je pogovor v slačilnici pomagal, saj so se zeleno-beli v drugem polčasu na parket vrnili kot prerojeni.

Uroš Lučić
Uroš Lučić FOTO: Damjan Žibert

Če sta bili ekipi prvi polčas še enakovredna nasprotnika, je Krka v tretji četrtini izdatno stopila na plin. Razigrala sta se Domen Lorbek in Edo Murič, Jakov Vladović pa je uspešno kaznoval grobe gostujoče igralce in dobro izvajal proste mete. Slednji je v 36. minuti navdušil dvorano Leona Štuklja, ko je lepo podal Urošu Lučiću, ta pa je z atraktivnim zabijanjem prednost domačih povišal na 69:56. Na splošno je bil v zadnji tretjini Lučić neustavljiv, tekmo pa je končal pri devetih točkah. Najboljša strelca domačih sta bila Vladović in Murić s po 15 točkami, medtem ko je pri Splitu, ki tako tudi na tokratnem gostovanju ni zmagal, Toni Dijan zbral 21 točk.