VIDEO in FOTO: Sagadin: Žal mi je

Ljubljana, 21. 07. 2012 09.38 |

Slovenska reprezentanca mlajših članov na uvodnih šestih tekmah evropskega prvenstva do 20 let ni poznala poraza, v četrtfinalu pa žal naletela na previsoko francosko oviro. Razočaranje v taboru slovenske ekipe je seveda veliko.

Slovenska četa je svoje delo v Komunalnem centru opravila z odliko, žal pa na najpomembnejšem srečanju turnirja v Stožicah niso bili kos svoji nalogi. Po šestih zaporednih zmagah so jih v četrtfinalu presenetljivo lahko odpravili Francozi, ki so se v zaključne prebili s četrtega mesta v svoji skupini. Slovenske upe je pokopala brezidejna tretja tretjina, ki so jo gostje dobili s 26:8, svoje pa je 'dodala' še sodniška trojka. Varovance Zmaga Sagadina sedaj čaka boj za razvrstitev od petega do osmega mesta. "Prav žal mi je, da v tem prekrasnem ambientu nismo naredili boljšega rezultata. Francozi so bili fizično premočni. Bolj kot se je tekma odvijala, bolj je njihova fizična moč prihajala do izraza. Zraven dodamo še kriterij sojenja, ki jim je dovolil takšno ostro igro in ni kaznoval kontaktov v prodorih. V prvem polčasu smo igrali solidno in imeli neko iniciativo. Imeli smo le težave pri skoku. V tretji četrtini so Francozi izvedli večji pritisk, igrali ostreje, agresivneje. Z nekaj blokadami so nas odrinili izpod koša. Z zunanjih pozicij enostavno nismo prišli do pravih metov. Potem je bilo pravo mučenje. Nismo našli prave rešitve za agresivno in široko obrambo. Imeli smo preslab met iz zunanjih pozicij. Francozi, na čelu z Westermannom, ki je igral briljantno in je vse niti igre držal v svojih rokah, so bili premočni za nas, sojenje pa je bilo sramotno na našo škodo," je po srečanju dejal Sagadin.

-1
Ali se kdo od kritikov ukvarja s športom in je vsaj na državnem nivoju uspešen, verjetno ne ker potem ne bi tako pisali, nikogar ne moreš premagati na lahek način, vsak je na svoj način dober in če imaš slab dan je poraz tu, je pa tako vedno pride nasljednji dan enkrat se veseli eden drugič drugi in to je tisto pravo življenje, brez porazov ni zmag in obratno. Srečno naši, bo pa drugič boljše, saj tudi sedaj ni bilo slabo, pač vsaka šola nekaj stane in na koncu priporočilo ne se zaletaviti kot telički, verjetno veste na kaj mislim, Zmago je pa v tekmi za četrtfinale tudi svoje prispeval, verjetno ve kje je zgrešil, če pa ne ima sedaj dokaz, da se človek uči dokler je živ, če pa se noče več učiti je pa mrtev še preden je umrl.
dominikus99
21. 07. 2012 23.57
-1
se popolnoma strinjam z vsemi tremi v prmev polčasu so bli vsekakor boljši nasprotnik a se niso mogli odlepit drugi polčas pa se je razigral vestrman in so se sprostili še drugi igralci slovenci pa niso več na žalost našli kluča za igro. kriteri sodnikov je pa kot je lah videlo še vsako tele obupno obupno obupno v našo korist in še prav da so jih ižvižgali gledalci ko so šli z igrišča. Ampak je pa res sramotno da se dovoli tzako sojenje in to še na nekem EPju sicer do dvajst let pa vseeno sramota res sramota da da to dovoli košarkyarska zveza taki sodniki če bi blo pomoje nebi smeli nikol več sodit drgač se pa strinjam z vsemi tremi ampak bote pa med člani pokazali pa jih pohrustali zdaj pa glave gor pa gremo naprej je pa tako je prepelič reko sloveskim košarkarjem očitno ni usojeno prit do boja za medalje sam tako sm cže rek jih boste pa pohrzustali ko pridete v člansko ekipo. zdaj pa glave gor in gremo naprej
FAUSTOS1
21. 07. 2012 21.18
-1
SEDAJ SE JE POKAZALA REALNA SLIKA TEH MLADENIČEV KI NISO DOVOLJ ZRELI ZA RESEN SPOPAD
+0
Tudi meni je žal,ali kaj češ. Je pa res,da ,če bi pa ti naši pubeci tekme v 1 in drugem krogu zgubljali,kakšni komentarji bi še potem leteli. Seveda sem razočarana,ker se pubeci niso borili tako kot v predtekmovanju in drugem delu,ali sedaj je kar je.
mv1
21. 07. 2012 18.48
+1
Bravo Sagadin! LEGENDA, CAR! Tudi mene je žal, da si bil trener!
22. 07. 2012 13.17
To bi pa rad doživel. Že t.i." zlata generacija" ni dosegla NIČ.
kadet94
21. 07. 2012 14.08
+3
Všeč mi je da imamo dobre mlade košarkaše ki niso neke mudonje in jih v zadnjih minutah ob vodstvu ni strah napadat, iti v nalete tako kot naših starjukluv ki jih je v zadnjih minutah strah metati itd..
PuppetMaster09
21. 07. 2012 13.13
+11
pa saj ni konec sveta vsi ne morajo biti zmagovalci,kdo je bil igralec ve da pridejo dnevi ko premagaš real potem pa izgubiš rogaško imamo dobro ekipo in so se trudili naredit največ čestitke
+18
za slovensko košarko se nam ni treba bat ker mamo velik dobrih mladih košarkašev.
tatatu
21. 07. 2012 19.12
unja1.m ja saj vemo kako ti >>navijaš<< za naše športnike. Hm,hm. Vedno si >>polni<< hvale za naše športnike. Ni nobenega našega športnika,ali športnikov katerega/katerih še nisi popljuval. Ti tam navijaj tam lepo za sosede,pa bo in ne špukaj po naših.
+4
Vživo sem jih spremljala.Bili so briljantni naši fantje,toda nekdo se najde sodniški trojki se je videlo na čigavi strani so,predvsem je to pokazal ITALJAN,Nikoli večne navijam za Italijane bilo kakšni tekmi.
dominikus99
22. 07. 2012 00.01
+1
+1 se strinjam stabo tut jaz sm jo gledo sicr po teveju sam tob je sramota - sodniki
dannyer
21. 07. 2012 12.44
+12
slabo sojenje res če so pri fifi pokvarili nogomet da bodo zdaj kamere dali đnaj dajo še pri fibi pri košarki da se bo videlo če je bila napaka če je bil prekršek če so bili koraki itd da sodniki ne bodo več goljufali sramota včeri bi morali še več metat na sodnike ko so odhajali verjetno ne bodo več sodili tekme ker so bili podkupljeni sramota za fibo
cmonBruh
21. 07. 2012 12.55
+1
se popounoma strinjam. večino tekme so slovenci s sodniki igral ne iz francijo.
dominikus99
22. 07. 2012 00.03
+2
daniyer popolnoma delim tvojo mnenje - sem povsem istega mnenja - o sodnikih pa sam to lahk rečem sramota!!!! - brez komentarja res sramota!!!
murkecc
21. 07. 2012 12.26
+22
Zmagal so 6 od 7 tekem, če pa to ni dober rezultat...
hepat1t1s
21. 07. 2012 11.57
+23
Pa kaj je z vami ljudje. Sama foušija vas je! Najlažje je komentirat kako smo zanič. Namesto, da bi stali ob strani prihodnosti naše košarke, znate nekateri samo grdo govorit. @pijolina da te ni sram kako govoriš. A si bil/bila ti kdaj na ep v košarki? Drugič se rajši zadrži ker mi gre na bruhanje. Svaka čast te generaciji!!!
MesOjediPinGvin
21. 07. 2012 12.15
+13
Sramotno je samo to, da se na EP v Sloveniji sodi pristransko in to proti gostiteljem prvenstva. Sram je lahko samo sodnike in nikogar drugega.