Los Angeles, 16. 01. 2018 08.32 |

T.Š./STA
0

Košarkarji Miami Heat so po sedmih zaporednih zmagah v ligi NBA prvič izgubili. S 119:111 so jih premagali igralci Chicago Bulls. Goran Dragić, izbran za igralca tedna vzhodne konference lige NBA, je bil z 22 točkami prvi strelec svoje ekipe.

Goran Dragić je ob 22 točkah in devetih podajah v statistiko vpisal še pet skokov. Na igrišču je preživel največ časa med košarkarji obeh ekip, kar 38 minut. Slovenski košarkar je pred tekmo dobil priznanje, saj je bil izbran za igralca tedna vzhodne konference lige NBA. Pri Chicagu se je s 25 točkami izkazal Justin Holiday. Zadel je kar sedem metov za tri točke, biki pa so bili izza črte za tri točke natančni 16-krat iz 39 poskusov. Na osmi zaporedni tekmi so zadeli vsaj deset trojk. Enega od NBA rekordov je podrl Finec Lauri Markkanen, ki je postal igralec, kateremu je najhitreje v zgodovini lige uspelo doseči 100 trojk (potreboval je 41 tekem).

"Nismo dobro komunicirali. Vedeli smo, kakšen načrt imamo za tekmece, morali bi jim otežiti met za tri točke. Toda tega nismo storili," je po tekmi ocenil Josh Richardson. Miami v sredo čaka gostovanje v Milwaukeeju, ki bo prvo od petih zaporednih gostujočih tekem za vročico.

Dvoboj Clevelanda in Golden Stata dobili bojevniki
Obračun zadnjih finalistov lige NBA je pripadel Golden Statu, ki je Cleveland premagal s 118:109. Po 32 točk sta dosegla LeBron James in Kevin Durant. Bojevniki so niz zmag v gosteh podaljšali na 13, proti Clevelandu so slavili drugič zapored.

Philadelphia je na krilih Joela Embiida s 117:111 ugnala Toronto. Embiid je dosegel 34 točk in 11 skokov. Milwaukee je bil s 104:95 boljši od Washingtona, pri zmagovalni ekipi se je z dvojnim dvojčkom (27 točk, 20 skokov) izkazal Giannis Antetokounmpo. Los Angeles Clippers so s 113:102 slavili proti Houstonu, ki je igral brez prvega zvezdnika Jamesa Hardna. Pri Clippers sta se z 31 oziroma 29 točkami izkazala Lou Williams in Blake Griffin.

Chicago Bulls - Miami Heat                   119:111
Detroit Pistons - Charlotte Hornets          107:118
Philadelphia 76'ers - Toronto Raptors        117:111
Washington Wizards - Milwaukee Bucks          95:104
Atlanta Hawks - San Antonio Spurs            102:99
Brooklyn Nets - New York Knicks              104:119
Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers       123:114
Oklahoma City Thunder - Sacramento Kings      95:88