Milano, 20. 01. 2017 07.55 |

Košarkarji v Evroligi so odigrali prvih pet tekem 18. kroga. Slovenski košarkar Zoran Dragić je s svojo ekipo Emporio Armani iz Milana gostil turški Galatasaray in zmagal z 92:87. Igral je tudi nemški Brose Basket Bamberg, a v Moskvi pri CSKA Alekseja Nikolića ni bilo v postavi Nemcev. CSKA je zmagal s 85:64.

Italijanski prvak je prekinil negativno serijo porazov.
Italijanski prvak je prekinil negativno serijo porazov. FOTO: AP

V Milanu je Zoran Dragić, čeprav so s soigralci precej popustili ob koncu, le dosegel zmago. Turki so v zadnji četrtini ublažili poraz in se precej približali, zaloga iz prvih treh četrtin, po tridesetih minutah je milanska ekipa vodila z 71:60, pa je bila dovolj velika, da je zmaga ostala doma. Dragić je v slabih 13 minutah na parketu dosegel štiri točke, dodal pa še dva skoka in eno podajo. S 13 točkami je bil najboljši strelec Milančanov Miroslav Raduljica.

Preostala Slovenca v Evroligi bosta igrala tekmi v petek. Žalgiris bo gostil Real Madrid mladega slovenskega zvezdnika Luke Dončića, Olympiacos pa Baskonio Jake Blažiča.