Miami, 02. 11. 2017 08.41 |

T.Š./STA
1

Slovenski košarkar Goran Dragić je v ligi NBA popeljal soigralce Miami Heat do zmage s 97:91 nad gostujočimi Chicago Bulls in s tem po treh zaporednih porazih pomagal razveseliti trenerja Erika Spoelstro na rojstni dan. Slovenski košarkar je dosegel 20 točk in bil prvi strelec vročice.

Miami je z zmago prekinil niz treh zaporednih porazov, Goran Dragić pa je bil z 20 točkami, petimi skoki in šestimi podajami prvi košarkar vročice. Tyler Johnson je k zmagi dodal 19 točk, trener moštva Erik Spoelstra pa je že vajen, da njegovi varovanci vsako leto zmagajo na njegov rojstni dan. Še četrto leto zapored so namreč košarkarji Miamija imeli tekmo na njegov rojstni dan in še četrtič zapored so zmagali. Spoelstra ima 47 let. Za bike sta bila najbolj učinkovita Lauri Markkanen s 25 točkami, Robin Lopez jih je dodal 22.

"Veseli me, da smo končno prišli do dosežka, ki smo ga želeli, da je naša igra končno obrodila sadove. Všeč so mi bili čustveni izzivi, ki so jih morali fantje prebroditi. Res si želijo zmagati," je dejal po tekmi trener.

Na parket se je po petih tekmah premora zaradi poškodbe vrnil tudi Hassan Whiteside in dosegel 13 točk in 14 skokov. "Bila je res nora tekma, gor in dol ves čas. Veseli nas, kako smo se pobrali in jo pripeljali do konca. Veseli smo zmage, še posebej pred tem dolgim gostovanjem, ki nas čaka. Počasi se sestavljamo, počasi se že kaže naša prava igra," " je po tekmi, polni preobratov, dejal slovenski zvezdnik večera Dragić. Naslednja tekma Miami čaka v petek, ko bodo gostovali pri Denverju.

Trener Miamija Erik Spoelstra.
Trener Miamija Erik Spoelstra. FOTO: AP

V noči na četrtek je bilo na sporedu še enajst tekem, najbolj pa je odmeval nov poraz Clevelanda, ki je na domačem parketu moral priznati premoč Indiani, ki je slavila s 124:107. Lanski prvaki lige NBA in letošnji finalisti so tako doživeli že četrti poraz v nizu. Indiana je igrala zelo kolektivno, najbolj učinkoviti pa so bili Thaddeus Young s 26, Darren Collison s 25 in Victor Oladipo s 23 točkami. Pri konjenikih je bil strelsko razpoložen le LeBron James, ki je dosegel 33 točk in 11 podaj.

Rakete so na krilih svojega prvega zvezdnika Jamesa Hardna v Madison Square Gardnu premagale kratkohlačnike iz New Yorka s 119:97, bradati mož iz Houstona pa je dosegel 31 točk. Charlotte je ukanil Milwaukee s 126:121, v zadnji četrtini pa je zablestel Malik Monk, ki je v tem delu igre dosegel svojih 18 od skupno 25 točk. Utah je šele v podaljšku strl odpor Portlanda in slavil s 112:103, junak zmage pa je bil Španec Ricky Rubio, ki je dosegel 30 točk, od tega 11 v podaljšku.

Miami Heat - Chicago Bulls                    97:91
New York Knicks - Houston Rockets             97:119
Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks          126:121
Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers         107:124
Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks           119:109
Washington Wizards - Phoenix Suns            116:122
Memphis Grizzlies - Orlando Magic             99:101
New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 98:104