Miami, 05. 03. 2017 08.47 |

T.Š./STA
3

Košarkarji Miamija so v ligi NBA v noči na nedeljo gostili Cleveland in zmagali prepričljivo s 120:92. Blestel je slovenski zvezdnik floridske ekipe Goran Dragić, ki je bil s 23 točkami najboljši strelec tekme, dodal pa je še tri skoke in pet podaj.

Goran Dragić je na igrišču preživel 24 minut, bil pa je zelo natančen pri trojkah (4-5). Pri polnjenju koša tekmecev mu je z 20 točkami pomagal Hassan Whiteside, pri poražencih pa je ob odsotnosti zvezdnika LeBrona Jamesa, ki mu je trener namenil počitek, največ točk (21) zbral Channing Frye. Tyler Johnson je za Miami, ki je v zadnjih 22 tekmah vknjižil 18 zmag, dodal 17 točk, ekipa pa je 18-krat zadela za tri točke.

"Prisilili smo jih, da so več metali z razdalje in skupaj smo stopili v napadu, to je na koncu odločilo tekmo," je po novi zmagi dejal razpoloženi Dragić, ki je v tretji četrtini dosegel deset točk. Miami zdaj za Detroitom in osmim mestom na lestvici, ki pelje v končnico, zaostaja za tekmo in pol. Miami je tokrat že dvanajstič zaporedoma doma premagal Cleveland, kar je drugi takšen najdaljši niz. Doslej so največkrat, kar 15-krat, v domači dvorani premagali Sacramento. Ekipi Miamija in Clevelanda se bosta v ponedeljek vnovič srečali v Clevelandu.

Igrala je tudi ekipa Bena Udriha Detroit Pistons, s 136:106 je bila boljša od Philadelphie, a slovenski košarkar ni dobil priložnosti za igro. Za zmagovalce je bil s 26 točkami najboljši Kentavious Caldwell-Pope, za Philadelphio jih je Nik Stauskas dosegel 24.

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons       106:136
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors          101:94
Miami Heat - Cleveland Cavaliers           120:92
Chicago Bulls - Los Angeles Clippers        91:101
Denver Nuggets - Charlotte Hornets         102:112
Houston Rockets - Memphis Grizzlies        123:108
San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves  97:90 (podaljšek)
Portland Trail Blazers - New Jersey Nets   130:116