Cleveland, 05. 12. 2017 07.47 |

Cleveland Cavaliers so v košarkarski ligi NBA prišli še do dvanajste zaporedne zmage, potem ko so na gostovanju v vetrovnem mestu Chicagu premagali domače bike s 113:91. Najbolj sta se izkazala Kevin Love s 24 točkami in 13 skoki ter LeBron James, ki je k zmagi prispeval 23 točk, sedem skokov in šest podaj.

LeBron James
LeBron James FOTO: AP

"Nisem Nostradamus, zato takšnega zmagovitega niza nisem model napovedati. A videl sem, kako smo igrali nazadnje, ko smo izgubili. Vedel sem, da če se bomo znali kaj naučiti s tiste tekme, bomo lahko preobrnili potek sezone. Zdaj lahko že rečem, da nam je uspelo," je po dvanajsti zmagi v nizu dejal LeBron James. Dwyane Wade je k zmagi, skupno 17. za Cleveland to sezono, dodal 24 točk, Jeff Green pa 14. Konjeniki lahko izenačijo klubski rekord po številu zaporednih zmag, če bodo v sredo v domači dvorani premagali Sacramento. Nazadnje so izgubili 9. novembra. Najprej meljejo tudi prvaki lige NBA Golden State Warriors. Na gostovanju pri New Orelans Pelicans so zmagali s 125:115, čeprav so ob polčasu zaostajali za 21 točk. Junak večera je bil Stephen Curry z 31 točkami in 11 podajami, nato pa si je proti koncu tekme zvil desni gleženj. Klay Thompson je zbral 22 točk, Kevin Durant in Draymond Green pa sta jih vsak k četrti zaporedni zmagi bojevnikov dodala po 19.

Slovenskega zvezdnika v ligi NBA Gorana Dragića naslednja tekma čaka v noči na četrtek po srednjeevropskem času, ko bo s svojo ekipo Miami Heat gostoval v Teksasu pri San Antonio Spurs.

Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers           91:113
New Orleans Pelicans - Golden State Warriors 115:125
Charlotte Hornets - Orlando Magic            104:94
Indiana Pacers - New York Knicks             115:97
Philadelphia 76ers - Phoenix Suns            101:115
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets                 90:110
Boston Celtics - Milwaukee Bucks             111:100
Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves    95:92