Barcelona, 23. 07. 2012 09.51 |

Košarkarji ameriške reprezentance so se na prijateljski tekmi pomerili z izbrano vrsto Argentine. Južnoameričani so zvezdnikom lige NBA povzročali nemalo težav, kljub vsemu pa zmaga varovancev Mika Krzyzewskega ni bila nikoli ogrožena (86:80).

Američani so na krilih LeBrona Jamesa, Kevina Duranta in Kobeja Bryanta začeli silovito in po nekaj trojkah ob koncu uvodne četrtine vodili že za debelih 15 točk (31:16). V nadaljevanju so Argentinci le vzpostavili ravnotežje in na odmor med polčasom odšli s sedmimi točkami zaostanka.

V nadaljevanju so varovanci Mikea Krzyzewskega kmalu spet pobegnili na varno razliko in vse je kazalo, da bodo Argentinci obupali. V zadnji četrtini pa so spet zbrali moči in se slabe tri minute pred koncem favoriziranim Američanom približali le na pet točk zaostanka (78:73). Zvezdniki lige NBA pa so ohranili mirne živce in srečanje dobili s 86:80. Prvo ime srečanja je bil Durant, ki je dosegel 27 točk.