Denver, 04. 11. 2017 08.17 |

V ligi NBA je Miami gostoval v Denverju, gostitelji so se veselili tesne zmage s točko prednosti (95:94). Tekmo je odločil Paul Millsap s prostimi meti, slovenski zvezdnik vročice Goran Dragić je bil s 23 točkami najboljši strelec Miamija. LeBron James je na tekmi proti Washingtonu dosegel kar 57 točk.

Paul Millsap, košarkar Denver Nuggets, je poskrbel, da je zmaga ostala doma. Proti gostom iz Miamija je namreč dosegel 27 točk, vključno s tremi prostimi meti 11,9 sekunde pred koncem tekme in popeljal Denver do tesne zmage s 95:94. Millsap, ki je julija z Denverjem podpisal triletno, 90 milijonov dolarjev vredno pogodbo, se je izkazal v ključnih trenutkih tekme, 19 točk in 14 skokov je k drugi zaporedni zmagi Nuggets, ki so prvič povedli šele sredi tretje četrtine, dodal še Nikola Jokić.

Dion Waiters je v zadnjih trenutkih tekme skorajda Miamiju zagotovil zmago, a se je žoga nesrečno odbila od obroča. Skupno je Waiters zbral 15 točk, prav toliko jih je dosegel tudi James Johnson. Goran Dragić je bil prvi strelec Miamija, dosegel je 23 točk (met 8/15), dodal pa še tri skoke, dve ukradeni žogi in sedem podaj v dobrih 34 minutah igre.

V zadnji minuti je Waiters dosegel koš, Dragić pa je zadel le enega od dveh prostih metov za vodstvo Miamija s 94:92, preden je Johnson storil prekršek nad Millsapom pri metu za tri. Slednji je zadel vse tri proste mete in spravil domačo dvorano na noge. "Ta poraz je za nas zelo težak," je po tekmi dejal Dragić in dodal: "Prepričani smo bili, da smo tekmo pripeljali do konca in zmagali. A zdaj je, kar je."

Naslednja tekma Miami prav tako čaka v gosteh, v nedeljo se bodo v Kaliforniji pomerili z Los Angeles Clippers.

V ligi NBA je sicer najbolj odmeval dosežek LeBrona Jamesa, ki je popeljal svojo ekipo Cleveland Cavaliers do zmage s 130:122 nad Washington Wizards. Štirikratni najkoristnejši igralec (MVP) lige je dosegel kar 57 točk za svojo drugo najboljšo strelsko predstavo v karieri, temu je dodal še enajst skokov in sedem podaj. Dvaintridesetletnik, ki si je z izjemnimi predstavami onkraj luže prislužil naziv "kralj James", je zadel 23 od 34 metov, vključno z dvema trojkama, in pred 20.100 gledalci v ameriški prestolnici zadel vseh devet prostih metov.

James, ki igra svojo 15. sezono v ligi NBA, je le štiri točke zaostal za svojim strelskim rekordom, ki ga je dosegel leta 2014 v dresu Miami Heat proti takratnim Charlotte Bobcats. "Še nikoli v karieri se na parketu nisem tako dobro počutil," je za ESPN dejal James. "Za vsak met, ki sem ga vrgel, sem vedel, da bo končal v košu," je še dejal prvi zvezdnik lige, preden je odkorakal v slačilnico. Derrick Rose je k zmagi dodal 20 točk, Jae Crowder pa 17. Prvi strelec Washingtona je bil Bradley Beal s 36 točkami.

Denver Nuggets - Miami Heat                95:94
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks         105:96
New York Knicks - Phoenix Suns            120:107
Orlando Magic - Chicago Bulls              83:105
Philadelphia 76ers - Indiana Pacers       121:110
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers  122:130
Atlanta Hawks - Houston Rockets           104:119
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans    94:99