Miami, 01. 04. 2017 08.40 |

T.Š./STA
2

Košarkarji ekipe Miami Heat, ki se bori za nastop v končnici lige NBA, so v domači dvorani s 94:98 klonili proti New York Knicks. Slovenski zvezdnik Goran Dragić je bil z 22 točkami prvi strelec gostiteljev, Saša Vujačić jih je za goste dodal devet. Izgubil je tudi Detroit, Beno Udrih pa je dosegel 16 točk.

Miami je doživel poraz proti New Yorku, čeprav so ga pred dnevi premagali v njihovi dvorani Madison Square Garden. Goran Dragić in soigralci so kljub porazu zadržali sedmo mesto na vzhodu, saj je izgubila tudi Indiana, njihov neposredni tekmec v boju za končnico. Tako Miami na sedmem kot Indiana na osmem mestu vzhodne konference imata po porazih le še pol tekme prednosti pred devetouvrščenim Chicagom.

Košarkarji Miamija so v zadnji četrtini kar petkrat izenačili izid, a gosti iz New Yorka so imeli vsakič pripravljen odgovor. Zadnjo priložnost za izenačenje so imeli v zadnjih sekundah tekme, a je Dragić zgrešil met, Hassan Whiteside pa je naredil prekršek v napadu, ko je želel odbito žogo spraviti v koš. Whiteside je sicer dosegel 17 točk in 16 skokov.

Na drugi strani je Kristaps Porzingis dosegel 22 točk, Courtney Lee pa jih je k zmagi kratkohlačnikov, ki so igrali brez poškodovanih zvezdnikov Carmela Anthonyja, Derricka Rosa in Lancea Thomasa, prispeval 20. Kar 36 minut tekme je odigral tudi Slovenec Saša Vujačić in k zmagi dodal devet točk, tri skoke in sedem podaj.

Izgubili so tudi Detroit Pistons, katerih član je slovenski košarkar Beno Udrih. Po podaljšku so jih s 108:105 premagali Milwaukee Bucks. Udrih je odigral 21 minut in zbral 16 točk, skok in osem podaj.

Miami Heat - New York Knicks              94:98
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons        108:105 (podaljšek)
Toronto Raptors - Indiana Pacers         111:100
Charlotte Hornets - Denver Nuggets       122:114
Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 122:105
Boston Celtics - Orlando Magic           117:116
Memphis Grizzlies - Dallas Mavericks      99:90
New Orleans Pelicans - Sacramento Kings  117:89