Houston, 16. 02. 2017 07.55 |

T.Š./STA
4

Ekipa Miami Heat je v košarkarski ligi NBA na gostovanju premagala Houston Rockets. Za gostitelje je James Harden dosegel dvojnega trojčka, a je bil Miami s slovenskim branilcem Goranom Dragićem, ki je dosegel 21 točk, boljši s 117:109.

Slovenski zvezdnik Goran Dragić je za zmagovalce v dvaintridesetih minutah dosegel 21 točk, pet podaj in en skok. Miami je zmagal po dveh porazih proti ekipi, s katero je 17. januarja pred tem začel niz trinajstih zaporednih zmag. Pri Miamiju sta se izkazala še Hassan Whiteside in Dion Waiters, vsak je dosegel po 23 točk. Prvi zvezdnik Houstona James Harden je dosegel 38 točk in dodal še po 12 točk in skokov.

Košarkarji Oklahome City Thunder so s 116:105 premagali New York Knicks, za katere slovenski igralec Saša Vujačić ponovno ni igral. Izkazal se je Russell Westbrook, ki je dosegel sedemindvajseti trojni dvojček v sezoni z 38 točkami, 14 skoki in 12 podajami. S tem je sedaj na tretjem mestu na večni lestvici NBA; več trojnih dvojčkov sta zabeležila Oscar Robertson (41) v sezoni 1961-62 in Wilt Chamberlain (31) v sezoni 1967-68.

Branilci naslova iz Clevelanda so na domačem parketu premagali Indiano s 113:104, najbolj učinkovit igralec dvoboja je bil LeBron James, ki je v 32 minutah dosegel 31 točk ter pobral pet žog pod obema obročema in prispeval štiri podaje. Izkazala sta se tudi Kyrie Irwing s 26 in Kyle Korver z 22 točkami.

Lanski osmoljenci finalne serije iz Oaklanda so v kalifornijskem dvoboju dokaj zanesljivo premagali tekmece iz Sacramenta. Bojevniki so enakomerno porazdelili svoje moči, izjemno navdahnjen pa je bil Klay Thompson, ki je dosegel 35 točk, pet skokov in štiri podaje, medtem ko je motor ekipe Stephen Curry prispeval 13 točk, devet asistenc in šest skokov. Ostroge iz San Antonia so zanesljivo slavile v Orlandu s 107:79, najbolj učinkovita pa sta bila LeMarcus Aldridge s 23 in Kawhi Leonard z 22 točkami.

Houston Rockets - Miami Heat                109:117
Oklahoma City Thunder - New York Knicks     116:105
Orlando Magic - San Antonio Spurs            79:107
Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers        113:104
Toronto Raptors - Charlotte Hornets          90:85
Detroit Pistons - Dallas Mavericks           98:91
Boston Celtics - Philadelphia 76ers         116:108
Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks             125:129