Laško, 22. 02. 2009 16.29 |

Na finalni tekmi pokala Spar so zmago slavili košarkarji Uniona Olimpije, ki so z izidom 75:58 premagali Elektro Esotech.

Pokal Spar
Pokal Spar FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so po pričakovanju postali pokalni prvaki Slovenije. To je njihova skupno že 15. lovorika v tem tekmovanju.

A medtem ko so Ljubljančani po koncu prejemali čestitke za nov naslov in se nastavljali objektivom kamer in fotoaparatov, so poraženci v finalu, košarkarji Elektre Esotecha, prejemali čestitke za hrabro predstavo in njihovo zgodovinsko prvo uvrstitev v finale pokala Spar. Šoštanjčani so si naklonjenost občinstva izborili že s polfinalno zmago proti Krki, v finalu pa so znova dokazali, da bo boj za državnega prvaka, ki se bo začel čez nekaj tednov, še kako zanimiv.

Pokal Spar-2
Pokal Spar-2 FOTO: Damjan Žibert

Union Olimpija je bila na turnirju v Laškem nesporen favorit, v finalu po izpadu Krke še toliko bolj izrazit. A očitno jo je to dejstvo preveč uspavalo, saj je v finalu prikazala slabo košarkarsko predstavo, v kateri so bili Šoštanjčani, šele deveta ekipa lige UPC, na trenutke povsem enakovreden tekmec.

Že začetek srečanja je napovedal klavrno predstavo, saj so Ljubljančani nastopili preveč ležerno, medtem ko so bili igralci Elektre Esotecha visoko motivirani in željni dokazovanja. Podatek, da je Union Olimpija v prvih šestih minutah zmogla vsega pet točk, po devetih minutah igre pa je bil rezultat še vedno 9:10 za Elektro, pove, da se gledalci v Laškem niso naužili vrhunske košarke. Favoritom je igra stekla šele v drugi četrtini (33:19), a ne prav za dolgo, saj so se borbeni in nepopustljivi Šoštanjčani na začetku drugega polčasa, potem ko je Union Olimpija v šestih minutah dosegla le en koš, znova približali na 43:37.

Pokal Spar-1
Pokal Spar-1 FOTO: Damjan Žibert

V zadnjih desetih minutah je vendarle prišla do izraza razlika v kakovosti, širši izbor igralcev, kakor tudi težave Elektre z osebnimi napakami. Pet minut pred koncem, pri rezultatu 68:50, je tudi Šoštanjčanom popustila zbranost, tako da so bile zadnje minute zgolj formalnost.

Pri Unionu Olimpiji, ki je nastopila brez Saša Ožbolta (udarec v koleno), le pet minut pa je igral Mirza Begić, sta največ točk dosegla Vladimir Golubović in Franklin Robinson (po 18), Jasmin Hukić (16 točk) pa je bil izbran za najboljšega igralca zaključnega turnirja. V vrstah Elektre Esotecha sta izstopala Nikola Ivanovič z 21 točkami in Dejan Ćup z 19.