Slovenija se je morala v Stožicah krepko potruditi za zmago proti Iranu

Ljubljana, 21. 08. 2014 20.13 |

Slovenska košarkarska reprezentanca se je v 1. krogu košarkarskega pripravljalnega turnirja v dvorani Stožice pomerila z reprezentanco Irana, ki jo vodi Memi Bečirović. Varovanci Jureta Zdovca so zmagali, izid je bil 77:69.

Slovensko reprezentanco v treh dneh čakajo tri prijateljske tekme na Telemachovem turnirju v Ljubljani kot priprava za nastop na svetovnem prvenstvu v Španiji. Slovenski košarkarji so se v 1. krogu pomerili z na papirju najslabšim tekmecem turnirja, Iranom, jutri se bodo pomerili z Brazilijo, v soboto pa še z Litvo. Reprezentanco Irana vodi slovenski trener in nekdanji selektor Memi Bečirović.

Reprezentanca je v sredo doživela manjši šok, saj je ostala brez Erazma Lorbka, ki ne bo nastopil na SP zaradi poškodbe kolena. Poleg tega ni zaradi dogovora z NBA ekipo Phoenix Suns nastopil niti Goran Dragić (zaigral bo na naslednjih dveh tekmah turnirja), niti sekunde ni odigral niti Domen Lorbek, a so Slovenci vseeno z zmago zaključili uvodni preizkus v Stožicah. Varovanci selektorja Jureta Zdovca sicer niso na lahek način opravili s tekmecem, čeprav so zelo uspešno odigrali prvi polčas. Ob polčasu je bilo je bilo +10 za domačine (40:30), v tretji četrtini pa so močno popustili in gostje so to znali izkoristiti. To četrtino je Iran dobil z 21:14 in ob koncu tega dela igre so Iranci izid izenačili (51:51), a je za vodstvo pred zadnjo četrtino poskrbel Zoran Dragić s trojko (54:51). Zdovc razumljivo ni bil zadovoljen z igro in pristopom, v zadnjem delu igre ni manjkalo napak v slovenski izbrani vrsti in Iranci so vseskozi pretili, a se je vseeno razpletlo o slovenskih željah, z zmago. Slovenci so v zadnjih minutah napravili varno razliko, slabi dve minuti do konca je bilo + 11 (75:64) in rutinirano dobili srečanje z izidom 77:69. Za Slovenijo so bili strelsko najbolj uspešni Jure Balažić s 15 in Zoran Dragić s 14 točkami, Jaka Klobučar jih je dodal 13 in zbral še 12 podaj in šest skokov.

Jure Zdovc in Miha Zupan
Jure Zdovc in Miha Zupan FOTO: Damjan Žibert

KZS podpisala pogodbo o sodelovanju z NBA
Košarkarska zveza Slovenije in liga NBA sta podpisala pogodbo o sodelovanju na področju projekta Igriva košarka. Gre za uporabo znamke lige NBA, najmočnejšega klubskega tekmovanja na svetu, v projektu, ki zajema otroke od četrtega do devetega leta starosti. Kot je ob podpisu pogodbe dejal direktor NBA EMEA (Evrope, Bližnjega vzhoda, Afrike - Europe, Middle East, Africa) Jesus Bueno, je liga NBA prepoznala vrednost projekta in bo s košarkarsko zvezo pomagala širiti ideje in poslanstvo lige. Američani bodo slovenske otroke opremili z oblačili, ki nosijo logotip lige NBA, pomagali pri izobraževanju kadrov, hkrati pa bodo naši košarkarski zvezi dovolili uporabo promocijskega materiala lige NBA.