Utah ugnal Miamija z razpoloženim Dragićem

Miami, 10. 01. 2016 08.20 |

Košarkarji Utaha so v ligi NBA ugnali Miami z Goranom Dragićem z 98:83. Ljubljančan je za ekipo s Floride dosegel 18 točk, Beno Udrih jih je dodal pet, najbolj razpoložen v dresu Miamija pa je bil Chris Bosh s 24 točkami in sedmimi skoki. Pri zmagovalcih je Gordon Hayward dosegel kar 34 točk.

Miami je prvo četrtino dobil z desetimi točkami naskoka (29:19), odlično pa je začel Goran Dragić, ki je dosegel kar 11 točk. A prednost se je začela topiti, do polčasa na štiri točke, v drugem delu pa je Utah prevzel pobudo in zasluženo zmagal. Pri Miamiju je močno padel predvsem odstotek zadetih metov, ki je zdrsnil na 30 odstotkov. Razočaral je zvezdnik Dwyane Wade, ki je iz igre metal 3:17 in dosegel zanj skromnih osem točk. "Ko sem videl, da je šlo nekaj žog skozi obroč, se mi je koš kar odprl in seveda sem nadaljeval. Vedel sem, da moram ostati agresiven skozi celo tekmo, saj sem želel obdržati svoj ritem," je po tekmi povedal prvi strelec tekme Gordon Hayward. Miami je s porazom padel na peto mesto vzhoda, v noči na torek pa Gorana Dragiča in Bena Udriha čaka izredno zahtevno gostovanje pri vodilni ekipi lige Golden State Warriors. Novo zmago so dosegli prav Golden State Warriors, ki so s 128:116 slavili v Sacramentu pri Kings in imajo na vrhu razpredelnice zdaj že težko ulovljivih 35 zmag.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Stephen Curry je za zmagovalce dosegel kar 38 točk, na drugi strani jih je DeMarcus Cousins dosegel 33 in 10 skokov. Pomembno zmago so dosegli tudi Atlanta Hawks, ki so s 120:105 premagali Chicago Bulls. Pri Atlanti je izstopal center Al Horford s 33 točkami, 10 skoki in štirimi blokadami. Pri Chicagu je bil s 27 točkami najbolj učinkovit Jimmy Butler. Chicago zdaj kljub porazu ostaja na drugem mestu vzhoda za Cleveland Cavaliers, Atlanta pa je prehitela prav "slovenski Miami", ki je izgubil v Utahu, in je zdaj četrta.

Detroit Pistons - Brooklyn Nets          103:89
Philadelphie 76ers - Toronto Raptors      95:108
Sacramento Kings - Golden State Warriors 116:128
Utah Jazz - Miami Heat                    98:83
Orlando Magic - Washington Wizards        99:105
Atlanta Hawks - Chicago Bulls            120:105
LA Clippers - Charlotte Hornets           97:83