Union Olimpija in Krka ostajata v ligi ABA, izpadli sta ekipi Sutjeske in Tajfuna

Ljubljana, 07. 03. 2016 18.19 |

T.Š./STA
4

V regionalni košarkarski ligi ABA je bil na sporedu zadnji krog rednega dela tekmovanja. Padla je odločitev, kateri moštvi bosta izpadli. Poleg Tajfuna je to še Sutjeska, ki je izgubila v Zadru. Tako v konkurenci moštev tudi v prihodnji sezoni ostajata slovenski moštvi Union Olimpija in Krka. Krka je izgubila proti Crveni zvezdi, Olimpija pa je po štirih podaljških premagala Partizan.

S 26. krogom se je končal redni del košarkarske lige Aba. Zadnje mesto v štirinajstčlanski ligi je zasedel slovenski državni prvak Tajfun, ki je tako izpadel iz konkurence, predzadnjemu mestu, ki prav tako pomeni nesodelovanje v prihodnji sezoni, pa sta se v zadnjem krogu srečno izognila Krka in Union Olimpija. Predzadnje mestu je po tesnem porazu s 83:85 v Zadru zasedla Sutjeska. Krka je izgubila v Beogradu proti Crveni zvezdi (77:67), Olimpija pa je v Tivoliju gostila beograjski Partizan in slavila po štirih podaljških (118:115).

Olimpija v Tivoliju do zmage po štirih podaljških
Košarkarji Uniona Olimpije so tekmovanje v ligi Aba končali z nevsakdanjo tekmo. Po kar štirih podaljških oziroma dodatnih dvajsetih minutah igre so premagali Partizan s 118:115. Tekma v dvorani Tivoli je tako trajala dve uri in 35 minut. Z enajstimi zmagami so Ljubljančani tudi najuspešnejše slovensko moštvo v ligi Aba; Krka je dobila deset tekem, Tajfun, ki je osvojil zadnje mesto, pa devet.

Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so se tako na najlepši način poslovili od domače publike v ligi Aba. V Tivoliju se je zbralo več kot 3000 gledalcev, ki so za plačano vstopnino videli tri polčase. Večkrat so bili bližje zmagi gostje - prvi podaljšek je zagotovil Dawan Robinson sekundo pred koncem, v tretjem in četrtem podaljšku pa je tudi njim zmanjkalo moči. Tako so zeleno-beli prišli do prestižne zmage ter zanimivih statističnih številk.

Najboljši domači igralec je bil Sava Lešić z 31 točkami in 21 skoki. To mu je naneslo izjemno visok statistični indeks 43, vendar ta ni bil najvišji na tekmi, kakor tudi ne število točk Lešića. Prvi strelec tekme je bil organizator igre Partizana Jamar Wilson, ki je dosegel 41 točk in imel indeks 46.

Union Olimpija in Krka bosta tudi v naslednji sezoni igrali v ligi ABA.
Union Olimpija in Krka bosta tudi v naslednji sezoni igrali v ligi ABA. FOTO: Damjan Žibert

Krka izgubila v Beogradu
Košarkarji Krke so ligo Aba končali s šestnajstim porazom, a zahvaljujoč zmagi Zadra doma proti Sutjeski ohranili status v ligi tudi za prihodnjo sezono. Tokrat sicer niso bili daleč od dveh točk, saj so igrali dobro in motivirano, vendar je bila razlika v kakovosti vendarle tolikšna, da vprašanja o zmagovalcu na koncu vendarle ni bilo. V 28. minuti je Krka zaostajala za dve točki (50:48), v 34. minuti pa je bilo še 63:56.

Veliko bolj napeto je bilo v Zadru, kjer so Dalmatinci odločali o usodi Krke. V izenačeni tekmi so gostitelji zmagali za dve točki, Sutjeska pa je imela v zadnjih sekundah prek Nemanje Vranješa dve izjemni priložnosti. Najprej za izenačenje, tik ob zvoku si pa celo trojko za zmago. Na srečo Dolenjcev sta oba poskusa zgrešila cilj.

Tajfun doživel 19. poraz
Tajfun je v razburljivi zadnji krog regionalnega tekmovanja kot eden redkih klubov vstopil brez skrbi - ekipa se je namreč že prej sprijaznila s tem, da se poslavlja od te konkurence na zadnjem mestu lestvice. Poslovili so se s porazom, potem ko so v tekmi nihanj nazadnje prepustili zadnjo besedo gostom, ki so Šentjurčanom zadali 12. poraz v nizu ter 19. v sezoni. Stanko Sebič, ki je odigral zadnjo tekmo za Tajfun, je bil za slovo ob Sandiju Čebularju (18 točk) tudi najboljši pri domačih s 17 točkami. Za zmagovalce je Danilo Šibalić dosegel 21 točk.

Izidi, 26. krog:
Union Olimpija - Partizan   118:115 (20:13, 44:35, 58:54, 71:71, 85:85, 94:94, 107:107)
Crvena zvezda - Krka         77:67 (22:25, 40:34, 60:51)
Tajfun - Igokea              76:81 (23:19, 44:41, 58:67)
Mega Leks - Metalac          77:64 (21:14, 39:29, 56:50)
Zadar - Sutjeska             85:83 (16:19, 41:43, 66:56)
Cedevita - MZT Skopje        89:64 (22:10, 47:27, 71:46)