Union Olimpija do druge evropske zmage

Szolnoki, 29. 10. 2014 20.23 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu evropskega pokala zmagali na gostovanju pri madžarskem Szolnokiju s 86:80 in vknjižili drugo zmago v tem tekmovanju. Prvi strelec zmajev je bil Alen Omić.

Ljubljanski košarkarji nadaljujejo z dobrimi nastopi v evropskem pokalu. Zmaji so v 3. krogu gostovali na Madžarskem in premagali ekipo Szolnokija, tudi znanca iz lige ABA. Ljubljančani so do tesne zmage (86:80) prišli z dobro igro v končnici tekme, ko so izničili prednost domačinov in v zaključku zadržali prednost. Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Alen Omić z 18 točkami in Sasu Salin, ki jih je dosegel 16.

Ljubljančani, ki so nastopili brez Mirze Begića, so dokazali, da so v tej sezoni iz pravega testa in da lahko svojim privržencem vedno pripravijo nekaj posebnega. Tako kot so proti Bešiktašu v prvem krogu skoraj zapravili 15 točk naskoka, so zdaj nadoknadili visok zaostanek in z delnim izidom 28:8 prišli do zelo pomembnih dveh točk, ki jim ob dobrem nadaljevanju na stežaj odpirata vrata nadaljevanja evropskega pokala. Ljubitelji zeleno-belih se tudi tokrat videli dva povsem različna obraza Uniona Olimpije. V prvem polčasu takoimenovano igro "run&gun", v kateri obrambe niso bile pomembne, temveč so šteli le koši. Več so jih sicer dosegli gostitelji, vendar so tudi varovanci trenerja Aleša Pipana zadeli sedem trojk in imeli dva igralca z dvomestnimi številkami - Sasu Salin 14 točk, Alen Omić 10.

Sledila je za Ljubljančane zelo slaba tretja četrtina, v kateri je bil Szolnoki gospodar na parketu in bi moral odločiti zmagovalca. Na začetku zadnje četrtine je bil na dobri poti, saj je semafor kazal rezultat 72:58. A tu se je zgodba povsem obrnila. Union Olimpija je zaigrala nekoliko agresivneje v obrambi, padle so tri trojke Gregorja Hrovata (12 točk, 7 skokov) in Luke Rupnika, tako da je bil rezultat tri minute pred koncem le še 76:73. In Slovenci se s tem niso zadovoljili. Alen Omić (18 točk, 8 skokov) je zadel za 78:77, Rupnik je s trojko ob izteku napada povedel Union Olimpijo v vodstvo z 82:80, prvi strelec tekme Omić pa je dokončal delo deset sekund pred koncem.

Alen Omić je bil eden boljših igralcev Uniona Olimpije.