Olimpija prekinila niz porazov v regionalni ligi, v Stožicah padla Igokea

Ljubljana, 20. 12. 2015 17.17 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 15. krogu regionalne lige ABA v Stožicah gostili Igokeo iz Arandjelovca. Ljubljančani so ves čas vodili in na koncu prepričljivo slavili z 79:63 ter tako prekinili niz slabših rezultatov v tem tekmovanju.

Sava Lešić
Sava Lešić FOTO: ABA liga

Košarkarji Uniona Olimpije so prekinili negativni niz v ligi ABA. Po dveh porazih so v 15. krogu suvereno premagali Igokeo in tako vpisali šesto zmago. Za Ljubljančane je to šele druga zmaga na zadnjih devetih tekmah v regionalnem tekmovanju. Druga zmaga v tem tednu je za zeleno-bele lepa spodbuda pred nadaljevanjem sezone. S prvo v sredo so si zagotovili nadaljnje nastopanje v evropskem pokalu, se pravi od začetka januarja do sredine februarja, z drugo danes v Stožicah pa so se v ligi ABA pomaknili proti sredini razpredelnice. Zmaga proti Igokeji, s katero so si Ljubljančani pred tekmo delili mesto na lestvici in izkupiček 5-9, je bila ena najbolj suverenih v tej sezoni. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so namreč vodili vseh 40 minut; v prvi četrtini z dvomestnim številom, v drugi pa že z 39:20. V nadaljevanju so gostje niso spustili pod deset točk zaostanka, tako da so zmaji na koncu slavili z višjo razliko, kot so bili poraženi na prvi tekmi v Laktaših.

Union Olimpija bo v letu 2015 odigrala še dve tekmi. Že v sredo jo čaka 16. krog lige, in sicer gostovanje pri Sutjeski, 30. decembra pa bo v Stožicah gostila Cibono.