Novo mesto, 02. 01. 2016 22.46 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 18. krogu lige Aba v slovenskem derbiju v Novem mestu z 59:55 premagali domačo Krko in vknjižili še sedmo zmago v letošnji sezoni. Največ, 15 točk je za zmaje dosegel Sava Lešić. Pri poražencih se je najbolj izkazal Mirko Mulalić, ki je vknjižil 14 točk. Tajfun je izgubil na gostovanju pri vodilni Budućnosti.

Krka je v tekmo vstopila precej bolje kot gostujoča Olimpija. Zmaji so v prvi četrtini v dvorani Leona Štuklja zmogli vsega šest točk. Potem ko je Krka sprva povedla s 7:0, so se zmaji uspeli približati na 6:10, nato pa so z delnim izidom 6:0 na prvi odmor s prednostjo desetih točk razlike (16:6) odšli Novomeščani. Olimpija je v drugi četrtini strnila svoje vrste v obrambi in se počasi, a vztrajno bližala domačinom. Na krilih Save Lešića, ki je v prvem polčasu dosegel devet točk, so se zmaji sprva približali na 24:21, nato pa se je Krka znova nekoliko odlepila (31:24). Za izid ob polčasu je poskrbel Zack Wright, ki je zaostanek Olimpije znižal na pet točk (26:31).

Wright je dosegel 10 točk in poskrbel za atraktivno zabijanje v dvorani Leona Štuklja. FOTO: Damjan Žibert
Tretjo četrtino so zmaji začeli bistveno bolje in z delnim izidom 5:0 izenačili na 31. Prvo vodstvo na tekmi so varovanci Gašperja Potočnika dočakali v 24. minuti tekme, ko je Ronalds Zakis zadel prosti met za 35:34. Olimpija je prednost zadržala vse do konca tretje četrtine in na zadnji daljši odmor odšla z vodstvom 47:46. Krka je v vodstvo prešla po dobrih dveh minutah igre v zadnji četrtini (52:49), a so košarkarji Olimpije odgovorili z delnim izidom 8:0 in povedli za pet točk. Mirko Mulalić je s trojko z velike razdalje vrnil Krko v igro, ki pa se je dobre pol minute pred koncem tekme hitro odločil za nov met za tri točke, a zgrešil. Na drugi strani je Lešić zadel oba prosta meta in povišal na 59:55. Luka Lapornik je v hitri akciji 20 sekund pred koncem zgrešil polaganje, nato pa je trojko zgrešil še Stefan Sinovec in Olimpija se je veselila zmage v Novem mestu ter tako utišala sicer med tekmo glasne domače navijače.
Varovanci Dejana Mihevca so ostali praznih rok v Podgorici.
Varovanci Dejana Mihevca so ostali praznih rok v Podgorici. FOTO: Damjan Žibert

Tajfun se je tri četrtine in pol dobro upiral favorizirani Budućnosti
Košarkarji Tajfuna so v 18. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 61:81 (18:14, 34:36, 49:55). Šentjurčani so doživeli enajsti poraz v ligi Aba, četrtega v nizu. Proti vodilni ekipi lige Budućnosti, ki je zabeležila deveto zaporedno zmago oziroma 16. skupno, so bili vse do pet minut pred koncem v igri za presenečenje. Varovanci trenerja Dejana Mihevca so podobno kot v prejšnjem krogu proti Crveni zvezdi pogumno nastopili in bili večji del tekme povsem enakovreden nasprotnik. Domačini so imeli v 34. minuti komaj štiri točke naskoka (60:56), nato pa so uspešno zaključili nekaj napadov, Šentjurčani so na drugi strani grešili tako pri trojkah kot 'zicerjih' in zmagovalec je bil znan v naslednjih treh minutah.