Union Olimpija v Atenah pošteno namučila Panathinaikos

Atene, 29. 11. 2012 21.14 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem krogu košarkarske Evrolige na gostovanju v Atenah z 72: 80 izgubili proti Panathinaikosu. Ljubljančani so s šestim porazom ostali brez možnosti za napredovanje v drugi krog tekmovanja.

Dino Murić je Olimpijo ob koncu prvega polčasa vrnil v igro.
Dino Murić je Olimpijo ob koncu prvega polčasa vrnil v igro. FOTO: Aljoša Kravanja

Prvi letošnji obračun omenjenih tekmecev so v Stožicah suvereno dobili košarkarji iz Aten, ki so slavili z 18 točkami razlike. Tudi uvod obračuna v dvorani OAKA je nakazoval podoben razplet. Grki so prvo četrtino dobili s šestimi točkami naskoka, prednost pa so vztrajno višali v uvodnih minutah druge četrtine. V tem obdobju je bil pri zmajih razpoložen le Jaka Blažič, ki je dosegel devet izmed prvih 14 točk Ljubljančanov. Krizne minute gostov so izkoristili košarkarji Panathinaikosa in po trojki Andyja Parka v 15. minuti povedli s 15 točkami naskoka. Olimpija je odgovorila odločno. Na krilih Dina Murića in Sasuja Salina so slovenski podprvaki dosegli devet točk zapored in se približali na šest točk zaostanka. Varovanci Saša Filipovskega so vse do konca polčasa držali korak s favoriziranimi gostitelji in po košu Murića tik pred iztekom druge četrtine na odmor odšli zgolj z dvema točkama deficita.

V prvem napadu drugega polčasa je Aron Baynes takoj poskrbel za izenačenje, na drugi strani pa je Panathinaikos odgovoril s trojkama Jonasa Maciulisa in Michaela Bramosa. Olimpija nato več ni našla odgovora za razpoložene košarkarje grškega moštva, ki so zadevali z vseh položajev ter iz napada v napad višali prednost. Razigral se je predvsem Marcus Banks, ki je v tretji četrtini dosegel osem točk, prednost gostiteljev pa je narasla kar na 17 točk. Ljubljančani so nato zadeli dve zaporedni trojki, uspešna sta bila Klemen Prepelič in Teemu Rannikko, ter se tako Panathinaikosu pred zadnjimi desetimi minutami le nekoliko približali. Zadnjo četrtino so zmaji začeli odločno in se po novi trojki Prepeliča v tretji minuti zadnje četrtine prišli zgolj na šest točk zaostanka. Košarkarji Panathinaikosa so nato ušli na 10 točk razlike in ta naskok mirno držali skoraj do konca tekme, ko so se Ljubljančani po osmih zaporednih točkah uspeli približati zgolj na štiri točke. Minuto pred koncem je imel Prepelič odprt met za tri točke, a ga je zgrešil, izkušeni gostitelji pa so mirno pripeljali tekmo do konca. Olimpija je tako doživela šesti poraz v tej sezoni Evrolige in ostala brez možnosti za napredovanje, Grki pa so petič zmagali.

V domačih vrstah sta bila najbolj razpoložena Ukić s 14 točkami in Stephane Lasme s 13, v vrstah zmajev pa sta bila razigrana le Blažič (17 točk) in Murić (16).

Panathinaikos – Union Olimpija 80:72 (17:11, 18:22, 27:16, 18:23)