Union Olimpija se je od evrolige poslovila s porazom

Ljubljana, 21. 12. 2011 22.26 |

Košarkarji Uniona Olimpije so zadnjo evroligaško tekmo v letošnji sezoni izgubili v Areni Stožice proti ruskemu Unicsu iz Kazana s 63:76 in tako vknjižili deveti poraz v tem tekmovanju.

Košarkarji Uniona Olimpije so klavrno končali dvanajsto sezono evrolige. Pred domačimi gledalci so doživeli deveti poraz, sedmega v nizu, tako da so najelitnejše evropsko klubsko tekmovanje zaključili kot najnižjeuvrščena od štiriindvajsetih ekip z izkupičkom 1-9. To je izenačitev najslabšega dosežka kluba v evroligi iz sezone 2009/10.
Ljubljančani so edino zmago dosegli v začetku novembra proti poljski ekipi Prokom, njena končna koš razlika je minus 156 točk, kar pomeni, da se devet tekem izgubili s povprečno razliko 16,4 točk. Poleg njih so z izkupičkom 1-9 tekmovanje končali le še Poljaki.

Trener Olimpije Sašo Filipovski
Trener Olimpije Sašo Filipovski FOTO: Damjan Žibert

Zadnja tekma pred rekordno skromnim občinstvom v dvorani Stožice na srečanjih evrolige (3500) ni imela tekmovalnega naboja, saj se Rusi višje od tretjega mesta v skupini D niso mogli zavihteti, na srečo Uniona Olimpije pa je po pravilih evrolige praktično vseeno ali ekipa konča kot zadnja ali predzadnja.

Razlika z lestvice je bila očitna tudi na parketu; ne nazadnje je Unics že na prvi tekmi zmagal s 30 točkami razlike. Gostje so si že v prvi četrtini priigrali dovolj visoko prednost za lagodno nadaljevanje. Njihova zmaga niti za trenutek ni prišla pod vprašaj, pa čeprav so se zeleno-beli sredi tretje četrtine približali na 39:46. Nekaj trojk, ki so jih Rusi lahko metali po mili volji, saj je Union Olimpija praktično vseh štirideset minut igrala consko obrambo, je znova naredilo razliko, ki je skromni Ljubljančani niso več ogrozili.

Union Olimpija - Unics Kazan 63:76 (11:25, 18:16, 12:13, 22:22 )
Blažič 13., Močnik, Salin 11.; Domercant 16., Savrasenko, Lyday 14.