Union Olimpija se je Metalcu maščevala za presenetljiv poraz v Stožicah

Valjevo, 24. 01. 2015 21.03 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. krogu lige Aba premagali Metalac s 76:67. Najboljši posameznik pri Ljubljančanih je bil Klemen Prepelič s 16 točkami, Marko Marinović je dosegel dve manj.

Klemen Prepelič je bil najboljši posameznik v vrstah Uniona Olimpije.
Klemen Prepelič je bil najboljši posameznik v vrstah Uniona Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so prišli do jubilejne desete zmage v ligi Aba, s katero ostajajo v stiku s prvimi štirimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale v playoffu oziroma na mestih, ki vodijo v evropska tekmovanja v naslednji sezoni. Zmaga ima dodatno vrednost, saj je to šele tretja Ljubljančanov v ligi Aba v gosteh, prva po sedmem krogu in gostovanju v Zadru, hkrati pa je bila dosežena z omejenim igralskim kadrom. Pri zeleno-belih sta manjkala Luka Rupnik (poškodba) in Halil Kanacević (viroza), zelo malo pa so igrali Paolo Marinelli, Gregor Hrovat in Blaž Mahkovic (skupaj dobrih 10 minut).

Tako je breme padlo na Alena Omića (12 točk, 11 skokov), Hrista Nikolova (13 točk, 7 skokov) in Dina Murića (8 točk, 7 skokov) pod obročema ter na Klemna Prepeliča (16 točk) in Marka Marinovića (14 točk, 7 podaj) na zunanjih položajih.

Odločitev o zmagovalcu je padla med 28. in 33. minuto. V tem času so varovanci trenerja Aleša Pipana naredili delni izid 14:3 in si nabrali dovolj zaloge (58:45) za mirno končnico, v kateri je dve pomembni trojki zadel Prepelič. Union Olimpija bo lahko zdaj po izgubljenih priložnostih v evropskem pokalu vse moči usmerila v regionalno tekmovanje.

Metalac - Union Olimpija 67:76 (15:19, 31:33, 45:51)
Majstorović 14, Kutlešić in Jevtović po 12; Prepelič 16, Marinović 14.