Union Olimpija še drugič premagala Szolnoki, Krka izgubila z Budučnostjo

Ljubljana, 06. 12. 2014 19.09 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu lige Aba premagali Szolnoki Olaj z 79:61, pred tem so bili od madžarskega tekmeca med tednom boljši tudi v evropskem pokalu. Košarkarji Krke so v domači dvorani izgubili z Budućnostjo z 81:90.

Košarkarji Uniona Olimpije so še drugič v tem tednu premagali madžarski Szolnok. V sredo so ga nadigrali v evropskem pokalu, tokrat pa v ligi Aba. Za Ljubljančane je to sedma zmaga v regionalnem tekmovanju, s katero ostajajo med vodilnimi ekipami lige.Četudi je bila končna razlika na obeh tekmah podobna, pa je bil drugi obračun v Stožicah precej bolj izenačen. Gostje so bili v prvem polčasu večji del v vodstvu, v nadaljevanju pa so Ljubljančani razliko naredili šele proti koncu tretjega dela, ko jim je stekla igra v napadu, hkrati pa je Madžare delno izdala utrujenost.

V 25. minuti je bil rezultat še 39:39. Sledil je delni izid 11:0, ki je načel goste (51:39), dokončno pa so jih strle tri zaporedne trojke Blaža Mahkovica, Paola Marinellija in Gregorja Hrovata, ki so Union Olimpijo v 34. minuti pripeljale do vodstva 66:47. Ob odsotnosti poškodovanih Sasuja Salina in Hrista Nikolova sta bila najboljša strelca Paola Marinelli in Blaž Mahkovic, ki sta dosegla po 14 točk, od tega večino v drugem polčasu. Dve manj sta imela Gregor Hrovat in Marko Marinović.

Union Olimpija - 12
Union Olimpija - 12 FOTO: Damjan Žibert

Kriza košarkarskega kluba Krka se nadaljuje. Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so izgubili že sedmo tekmo v nizu; v ligi Aba imajo zdaj pet zaporednih porazov, v državnem prvenstvu pa dva. Krka je nazadnje v ligi Telemach zmagala 18. novembra, v regionalnem tekmovanju pa 1. novembra. Za razliko od nekaterih prejšnjih tekem so tokrat Novomeščani prikazali dobro in zavzeto igro, vendar so imeli na drugi strani še bolj kakovostno moštvo, ki jim ni dovolili več od častnega poraza. Budućnost je z 90:81 vknjižila peto zaporedno zmago, skupno že deseto, tako da na lestvici zaostaja le za Crveno zvezdo, ki ima še vedno stoodstotni izkupiček.

Krka je dobro odigrala prvi polčas, slabše pa je začela drugega. Gostom je dovolila, da so v 23. minuti pobegnili na 47:36, ta zaostanek pa jo je nato preganjal vse do konca. Nekajkrat se je sicer približala tekmecu, na začetku zadnje četrtini na 63:68, bližje pa jo Budućnost ni spustila. Tako ji ni pomagalo niti 28 točk Malcolma Armsteada (indeks 27) ali dvojni dvojček Chrisa Bookerja (16 točk, 11 skokov).